Yeni X-Class.

Farklı dünyaları birleştirir.

 

 

En etkileyici şekliyle sağlamlık.

Tabiat güçlerine rağmen hala üstün. Çarpıcı tasarımı tüm bakışları üzerine çeker. Zor arazilerde bile üstünlük gösterecek kadar dayanıklı ve güçlü. Büyük şehir karmaşasında bile fark edilecek bir tasarıma sahip. Günlük çalışma hayatında işlevsel ve güvenli bir ortağınız olmanın yanı sıra spontan maceralar için de yol arkadaşınız olmaya hazır. İş ve özel hayatı tamamen yeni bir şekilde birleştiren bir araca hazır olun: X-Class'a hoş geldiniz - Pikapların Mercedes-Benz'i!

Öne çıkan özellikler.

  1. Dayanıklık
  2. Offroad
  3. Performans
  4. İşlevsellik
  5. Konfor
  6. Tasarım
  7. Güvenlik
Bir tondan fazla yük taşıyabilenin güçlü bir omurgaya ihtiyacı vardır.

X-Class her yönden sağlam: 1.000 kg'dan fazla yük taşır ve 3.500 kg'a kadar ağırlığa sahip römorkları çeker. Bunun için stabil ve sabit bir temel yapıya ihtiyacı vardır. Bu nedenle pikabımızı yüksek kaliteli çelikten sağlam bir merdiven tipi şasi üzerine inşa ettik. Rahatça istediğiniz kadar yükleme yapabilirsiniz: Aletler, makineler, malzemeler veya spor cihazları ve daha bir sürü şey. Asfalt olan yolların dışındaki sürüşlerde de sağlam temel, üstün bir şekilde ilerlemenizi sağlar. İsterseniz paslanmaz çelikten bir karter muhafazası arazi kullanımında engellerden geçerken motoru, şanzımanı ve egzoz tertibatını korur.

Tabiat güçlerine rağmen.

Ağaçların ve taşların hisleri olsaydı X-Class onları bile etkilerdi. Dört tekerlekten çekiş sistemi, farklı dört tekerlekten çekiş modları, arazi aktarımı ve arka akstaki isteğe bağlı diferansiyel kilidi sayesinde zorlu arazilerin de üstesinden hakim bir şekilde gelirsiniz. İsteğe bağlı olarak 222 mm'ye çıkartılabilen 202 mm'lik cömert yerden yükseklik, araç ile arazi arasında yeterince mesafe olmasını sağlar. Macera yaşamak istiyorsanız X-Class ilgili arazilerde %100 eğime sahip rampa çıkışlarının üstesinden gelir ve 49,8°'lik eğim açılarına kadar sürüş stabilitesini korur. Böylece Offroad turları daha çok sürüş keyfi verir.

Sınırsız sürüş keyfi!

Binin, çalıştırın ve düşük devir sayılarında bile tahrik gücünü hissedin. Özellikle de güçlü V6 silindirli dizel motor [X 350 d 4MATIC Karma yakıt tüketimi: 9,0–8,8 l/100 km; karma CO2 emisyonları: 236–230 g/km]1*  üstün sürüş performansı ile sizi hayran bırakacaktır. DYNAMIC SELECT (dinamiklik seçimi) konforlu, arazi kullanımı için optimize edilmiş, sportif veya oldukça verimli bir sürüş tutumu sağlayan 5 sürüş programı sunar. Manuel DYNAMIC SELECT (dinamiklik seçimi) modunda vites değişimlerini direksiyondaki vites değiştirme mandalı yardımıyla kendiniz gerçekleştirirsiniz.

Büyük lastikli tekerleklere sahip kendini gösteren tekerlek yuvaları yalnızca çarpıcı görünmez; aynı zamanda geniş iz açıklığı ile X-Class'ın yanal dinamiğine katkı sağlar. Tıpkı çevik bir şekilde uyarlanmış arka akstaki çok kollu tekerlek bağlantısı gibi. Böylece her virajla birlikte bir sonraki için heyecan artarken araç kullanmak sürüş keyfine dönüşür.

Seçeneklerle dolu bir yükleme alanı.

Kelimenin tam anlamıyla "Pick up": Kolay erişilebilir yükleme alanı sizin için 1.000 kg'dan fazla yük ve kirli veya ıslak çalışma ve spor aletlerini taşıyor. Tekerlek kutularının arasında bile bir Europalet'in yatay bir şekilde yüklenmesine yetecek kadar yer bulunmaktadır. Eğer yükünüz köşeli veya kenarlıysa, yükleme yatağı muhafazası çizikleri ve boya hasarlarını önlemeye yardımcı olur. Her şeyin olduğu yerde kalması için sabitleme elemanları yük emniyetini sağlar. Ve vakit geç olduğunda yükleme yatağının LED aydınlatması işinizi kolaylaştırır. Sizi zorlayan seferlere çıkmak üzereyseniz römork yükü kapasitesi ile seçeneklerinizi 3.500 kg'a kadar çoğaltır; üstelik tekne ve at römorkları için de.

Dışı sert, içi konforlu.

X-Class, dışarıda havalar kötü olsa bile Mercedes-Benz'e özgü konfor ile sizi şımartır. Erişim ve sürüş yetki sistemi KEYLESS-GO ve yokuşta kalkış yardımı araca rahatça binmenizi ve aracı kolay bir şekilde çalıştırmanızı sağlar. Sürüş sırasında klima tertibatı veya opsiyon olarak sunulan THERMOTRONIC çift bölgeli otomatik klima sistemi, iç mekandaki sıcaklığı isteğinize göre ayarlar. Modern radyo ve navigasyon sistemleri COMAND Online, Audio 20 USB ve Audio 20 CD ile Mercedes me connect'in bağlantı hizmetleri araçta bilgi ve eğlence sunar. Konforlu yürüyen aksam ve kişisel olarak uyarlanabilen sürücü ve ön yolcu koltukları sayesinde uzun yolculukların rahatça üstesinden gelebilirsiniz. Bel desteği ve koltuk ısıtmasına sahip elektrikli olarak ayarlanabilen koltuklar opsiyon olarak sunulur. Hedefinize vardığınızda 360° kameralı park paketi, park etme ve park yerinden çıkma işlemini kolaylaştırır. Sezgisel kumanda ve gösterge konsepti sayesinde tüm bu konfor fonksiyonlarına kolayca kumanda edilebilir.

Güçlü bir karakter, kendinden emin bir tarz.

X-Class, karakterini gösterir: Motor kaputu üzerindeki güç bombeleri, öndeki görsel araç altı koruması ve kendini gösteren tekerlek yuvaları daha ilk bakışta büyüler. Kapıları açtıktan sonra, yatay bölmeli kokpite sahip şık bir iç mekan size kucak açar. Tarz dolu orijinal aksesuarlarla kombine edilen tamamen farklı PURE, PROGRESSIVE ve POWER donanım çizgileri, pikabın daha da size özel bir X-Class gibi görünmesine yardımcı olur. Tıpkı 19 inç büyüklüğündeki alüminyum alaşımlı jantlar ve tipik meşale tasarımlı yüksek performanslı LED farlar gibi. POWER donanım çizgisi için siyah deri veya kahverengi deri olarak 2 renk konsepti sunulur. Gösterge tablosu ve kapı kenarlarının ARTICO suni deri kaplaması ve alüminyum veya ahşap görünümlü süslemeler yüksek kaliteli deri donanım ile uyarlanmıştır.

Tarzı dışında da güvenli.

Sağlam yapı tarzı ile X-Class, örnek niteliğinde güvenlik için de sağlam bir temele sahiptir. Sayısız güvenlik özelliği eklendiğinde daha da iyi: Römork stabilizasyonlu ESP® gibi farklı sürüş dinamiği düzenleme sistemleri ve fren sistemleri, kritik sürüş durumlarını algılamaya ve gerektiğinde önlemeye yardımcı olur. Ayrıca, şerit takip asistanı veya aktif fren asistanı gibi asistan sistemleri, sürücüyü yorucu veya kritik sürüş durumlarında destekler. Acil durumlar içinse 7 standart hava yastığı ve Mercedes-Benz acil çağrı sistemi bulunur.

1

7G-TRONIC PLUS ile bağlantılı olarak X 350 d 4MATIC. Şehir içi/şehir dışı/karma yakıt tüketimi: 10,3-10,0/8,3-8,1/9,0-8,8 l/100 km; karma CO2 emisyonları: 236-230 g/km [*]. Gerçek tüketim değerleri, araç ağırlığına ve seçilen donanımlara bağlıdır.

* Yeni otomobillerin resmi yakıt tüketimi ve resmi spesifik CO2 emisyonları hakkında ayrıntılı bilgiler tüm satış noktalarından ve DAT Deutschen Automobil Treuhand GmbH'dan (www.dat.de) ücretsiz olarak temin edilebilen "Yeni otomobillerin yakıt tüketimi, CO2 emisyonları ve akım tüketimi ile ilgili kılavuz"dan öğrenilebilir.

Lorem Ipsum