Sprinter panelvan | Mercedes-Benz Hafif Ticari Araçlar

Her şeyiyle etkileyici: Sprinter Panelvan.

 

Yüzünü geleceğe dönmüş, verimli, güvenilir.

Yüzünü geleceğe dönmüş, verimli, güvenilir.

Taşımacılık işinizde doğru olanı bulmanızı sağlayacak kadar çok yönlü ve tüm dikkatleri üzerine çekecek kadar iyi görünümlü. Yeni Sprinter panelvan 4 araç uzunluğu, 3 tavan yüksekliği ve 17 m3'lük yükleme alanı hacmi ile etkileyici bir çeşitlilik sunar. Sahip olduğu çok sayıdaki versiyon ve donanım, hem giriş seviyesinde verimli araçlara hem de kapsamlı donanıma sahip araçlara ulaşmanızı sağlar.

Yeni sunulan ön tekerleklerden tahrikli araçlar, arka tekerleklerden tahrikli araçlarla karşılaştırıldığında daha düşük bir giriş fiyatı, ilave yük kapasitesi ve daha alçak bir yükleme kenarı sunar.

Sürücüler akıllı kumanda ve gösterge konseptinden ve ayrıca multimedya ve asistan sistemi seçenekleri gibi ihtiyaçlara göre bireysel olarak uyarlanabilen modüler muhafaza konseptinden faydalanabilir. Elbette başarısı kanıtlanmış öğeleri koruduk. Örneğin çok sayıdaki üstyapı ve eklenti çözümü, büyük değişiklikler gerektirmeden kullanılmaya devam edilebilir.

Böylelikle Sprinter, yeniliğin gücü ve 20 yıllık tecrübe sayesinde yüzünü geleceğe dönmüş, verimli ve güvenilir mobilite çözümü olarak şirketinizi ileri taşıyan yeni bir kilometre taşı haline gelir.

Öne çıkan özellikler.

  1. Ürün konsepti
  2. Bağlantı
  3. Sektör çözümleri
  4. Güvenlik
  5. Verimlilik
Hem göze hitap eder hem işinize.

Yeni Sprinter panelvan, görsel olarak da öne çıkan bir araçtır: Tasarımı, modern Sensual Purity Mercedes-Benz tasarım konseptinin izlerini takip eder. Yeniden tasarlanan sürücü bölmesi de yüksek kaliteli tasarımı ve kusursuz işlevselliği ile hayran bırakır. Örneğin akıllı ve modüler raf konsepti ve KEYLESS-START fonksiyonu ile.

Yükleme alanı, içeride bulunan tavan bagaj taşıyıcısı1, ağırlığa göre optimize edilmiş bir plastik zemin ve yüklenebilir tekerlek davlumbazı gibi pratik seçeneklerle ihtiyaçlarınıza göre düzenleyebilirsiniz. Sürgülü kapı basamağındaki isteğe bağlı palet desteği, örneğin virajlı sürüşlerde bagaj yükünü stabilize eder ve etkili bir sabitlemeyi mümkün kılar.

Diğer avantajlar arasında, tahrik versiyonlarına yönelik büyük yelpaze yer alır: Sprinter panelvanınızı kullanım profiline ve istediğiniz sürüş tutumuna göre ön tekerleklerden, arka tekerleklerden veya tüm tekerleklerden tahrik2 ile sipariş edebilirsiniz. Vites değişimi manuel olarak 6 ileri manuel şanzıman3 veya otomatik olarak 7G-TRONIC PLUS ya da segmentinde eşi benzeri olmayan 9G-TRONIC otomatik şanzıman üzerinden gerçekleştirilir4.

Mobilite 4.0'ınız.

İşinizi mümkün olduğunca verimli ve rahat bir hale getirmek açısından Sprinter için istek üzerine farklı radyolar, multimedya sistemleri veya bağlantı çözümleri temin edilebilir. Teklif, ihtiyaca göre akıllı telefon tutucusu ve Bluetooth® ara birimli ve serbest konuşma fonksiyonlu radyodan yüksek çözünürlüklü dokunmatik erkana, 3 boyutlu harita görünümlü hızlı sabit disk navigasyonuna ve akıllı telefon entegrasyonuna sahip multimedya sistemine kadar uzanır5. Kullanım ise olması gerektiği gibidir: basit. Multimedya sistemlerine örneğin yüksek çözünürlüklü dokunmatik ekran veya multifonksiyonel direksiyondaki dokunmatik kontrol düğmeleri üzerinden kumanda edilebilir. Tüm kumanda ve gösterge elemanları kolay erişilebilir ve okunabilirdir.
Dijital çözümler artık modern iş dünyasına dahil olduğu için Sprinter, aracın her zaman internet bağlantısına sahip olmasını sağlamak için teknik temeli oluşturan entegre bir iletişim modülü ile donatılmıştır. Bu, mevcut ve gelecekteki Mercedes PRO hizmetlerinin kullanımını mümkün kılar. Avantajları ise öngörülü bir bakım yönetimi sayesinde düşük bekleme sürelerinden kağıt işlerini gereksiz kılan dijital seyir defterine kadar uzanır.

Nakliye işi neredeyse Sprinter orada.

Sprinter panelvan birçok şeyi mümkün kılar: 4 araç uzunluğu, 3 tavan yüksekliği ve 4 motor, etkileyici bir versiyon çeşitliliğinin temelini oluşturur. Böylelikle 5,500 kg'a kadar müsaade edilen toplam ağırlığa sahip araçlar konfigüre edebilirsiniz. 4 araç uzunluğunun en uzunu ve 3 tavan yüksekliğinin en yüksekliği ile Sprinter panelvanda azami olarak 17 m3 yükleme alanı hacmi sunulur. Gereken durumlarda ilave olarak 3.500 kg'a kadar genişletilebilir.

Sprinter panelvan, aralarında özel filo ve şasi çözümlerinin de bulunduğu 600'den fazla özel donanım ile tam ihtiyacınıza göre uyarlanabilir. Palet desteği, kaplanmış davlumbazlar ve içeride bulunana tavan bagaj taşıyıcısı seçenekleri ile çok sayıda taşıma işi daha kolay çözülür. Mercedes-Benz VanSolution, özel sektör talepleri için fabrika çıkışlı komple çözümler ve "Mercedes-Benz VanPartner" ortak programı çerçevesinde iki faturalı işlerde kanıtlanmış kaliteye sahip üstyapı ve tadilat çözümleri sunar.

Başarı hikayenizi garanti altına alır.

Sprinter tamamen güvenlik temelinde tasarlanmıştır. Konstrüksüyonu ve materyal bileşimi sayesinde oldukça stabil olan iskelet yapısı bunun için gereken dayanıklı temeli oluşturur.
Buna bir de çok sayıda asistan sistemi eklenir. Çünkü en tecrübeli sürücü bile desteğin gerekli ve yardımcı olabileceği durumlara düşer. Teklif, standart yan rüzgar asistanından aktif fren asistanı ve şerit takip asistanına kadar uzanır; aktif fren asistanı ve şerit takip asistanı 3.500 kg'dan fazla müsaade edilen toplam ağırlığa sahip olan araçlar için standart olarak temin edilir. Dikiz ayna göstergeli geri sürüş kamerasından 360° kamerasına kadar uzanan 3 kamera çözümü isteğe bağlı olarak sürücü konumundan görüşü iyileştirir. İsteğe bağlı olarak temin edilebilen yüksek performanslı LED farlar otoyolu karanlıkta geniş ve net bir şekilde aydınlatır.
İhtiyaç olduğunda standart hava yastığı bir çarpışma durumunda sürücüyü korumaya yardımcı olur. İstek üzerine sürücü ve ön yolcu için ilaveten 5 hava yastığı temin edilebilir.

Yeri geldiğinde verimli.

Sprinter ile seçiminizi, verimliliğini 20 yılı aşkın bir süredir etkileyici bir şekilde kanıtlamış olan bir araçtan yana yapmış olursunuz. Yeni Sprinter panelvan, kanıtlanmış kalitesi ve güvenilirliği ile başarı hikayesine kaldığı yerden devam ediyor. Bu sayede en baştan itibaren verimlilikten faydalanırsınız: cezbedici bir giriş fiyatı ve gerçekten ihtiyaç duyduğunuz şeyleri sipariş ettiğiniz bir çok konfigürasyon seçeneği ile.

İyi olanı daha da iyi hale getirmeyi sevdiğimiz için dizel motorlarımızı tüketim açısından daha da optimize ettik. Yaklaşık 50 kg daha fazla yük kapasitesi şirketinizin verimliliği için bir diğer avantajdır6. İsteğe bağlı 50 litrelik yakıt deposu7 ve plastik taban kaplaması8 ile araç ağırlığından daha fazla tasarruf edebilirsiniz. Sprinter panelvan ayrıca daha da iyileştirilmiş bir alan seçeneği6 ve 80 mm daha alçak olan bir yükleme alanı tabanı ile hayran bırakır6. Böylelikle daha kolay yükleyebilir ve araca kolay binebilirsiniz.

Sprinter panelvan tasarruflu bir yakıt tüketimini ve akıllı işlevselliği tamamen verimli bir mobilite çözümü altında birleştirir.

1

İçeride bulunan tavan bagaj taşıyıcısının 2018 yılının 4. çeyreğinden itibaren sunulması beklenmektedir.

2

Tüm tekerleklerden tahrikli versiyonun 2018 yılının 4. çeyreğinden itibaren sunulması beklenmektedir.

3

Standart 6 ileri manuel şanzımanın, V6 silindirli dizel motor OM642 ile bağlantılı olarak 2018 yılının 4. çeyreğinden itibaren sunulması beklenmektedir.

4

Sadece ön tekerleklerden tahrikli versiyonla bağlantılı olarak.

5

Akıllı telefon entegrasyonunun 2018 yılının 4. çeyreğinden itibaren sunulması beklenmektedir.

6

Arka tekerleklerden tahrikle karşılaştırıldığında ön tekerleklerden tahrikle bağlantılı olarak.

7

50 litrelik yakıt deposu, ön tekerleklerden tahrikli Sprinter panelvan için isteğe bağlı olarak temin edilebilir.

8

Plastik taban kaplaması, Sprinter panelvan için isteğe bağlı olarak temin edilebilir.

Neredeyse her talebinize göre uyarlanır.

Araç uzunluğu
Kompakt
Standart
Uzun
Ekstra uzun
Tavan tipi
Standart tavan
Yüksek tavan
Ekstra yüksek tavan
Azami yükleme alanı uzunluğu
Azami yükleme alanı yüksekliği
Azami yükleme alanı
Azami yükleme alanı hacmi
2.607 mm
1.789 mm
4,357 m2
7,8 m3
2.607 mm
2.079 mm
4,357 m2
8,8 m3
3.272 mm
1.789 mm
5,539 m2
9,5 m3
3.272 mm
2.079 mm
5,539 m2
11 m3
4.307 mm
2.009 mm
6,9 m2
14 m3
4.307 mm
2.243 mm
6,9 m2
15,5 m3
4.707 mm
2.009 mm
7,606 m2
15,5 m3
4.707 mm
2.243 mm
7,606 m2
17 m3

Zor işi kolay hale getirir.

Sürücü bölmesi, kusursuz çepeçevre görüş ile sürücünün çalışma gününü mümkün olduğunca rahat bir hale getirmeye odaklanmıştır. Bunun için farklı konfor ihtiyaçlarının karşılandığı 5 farklı sürücü koltuğu arasından seçim yapabilirsiniz. Bunlara "Aktion Gesunder Rücken" (sağlıklı sırtlar hareketi) AGR e.V. kriterlerini karşılayan koltuklar da dahildir. Modern kumanda ve gösterge konsepti, akıllı telefonların entegre edilebilmesi ve isteğe bağlı multimedya sistemlerine dokunmatik ekran ve multifonksiyonel direksiyon üzerinden kumanda edilmesi ile ön plana çıkar. İstek üzerine kapaklarla temin edilebilen kolay erişilebilir raflara ve araçtaki yazı işlerinin rahatça halledilebileceği akıllı bir multifonksiyonel kutuya sahip modüler yapılı raf konsepti sürücü kabininde düzen sağlar.

Sprinter panelvan, konfor tipi sürücü koltuğu

Konfor tipi sürücü koltuğu

Sprinter panelvan, 10,25 inç dokunmatik ekranlı MBUX multimedya sistemi

10,25 inç dokunmatik ekranlı MBUX multimedya sistemi

Sprinter panelvan, kablosuz şarj özelliği dahil akıllı telefon yuvası

Kablosuz şarj özelliği dahil akıllı telefon yuvası

Sprinter panelvan, sol ve sağ torpido gözü

Sol ve sağ torpido gözü

Sprinter panelvan, KEYLESS-START

KEYLESS-START

Sprinter panelvan, THERMOTRONIC çift bölgeli otomatik klima sistemi

THERMOTRONIC çift bölgeli otomatik klima sistemi

İhtiyaçlarınıza özel üstyapı çözümleri.

Hafif ticari aracınızın profesyonel taleplerinizi karşılaması için.

İhtiyaçlarınızın biraz daha özel olduğu durumlarda Mercedes-Benz sizin için doğru çözümü bulabilir. Size yardımcı olur ve tek elden veya sertifikalandırılmış ortaklarımızdan dayanıklı ve ideal kullanım özelliklerine sahip üstyapı çözümleri sunarız. Bu sayede inşaat, tedarik ve el ustalığı işleriniz için ideal bir ekipmana sahip olursunuz.