Sprinter kamyonet | Mercedes-Benz Hafif Ticari Araçlar

Dayanıklı ve güçlü: Sprinter Kamyonet.

Yüzünü geleceğe dönmüş, verimli, güvenilir.

Yüzünü geleceğe dönmüş, verimli, güvenilir.

Taşımacılık işinizde doğru olanı bulmanızı sağlayacak kadar çok yönlü ve tüm dikkatleri üzerine çekecek kadar iyi görünümlü. Yeni Sprinter kamyonet 3 araç uzunluğu, standart sürücü kabini veya çift kabin ve ayrıca 9,2 m2'ye kadar yükleme alanı ile etkileyici bir çeşitlilik sunar. Sahip olduğu çok sayıdaki versiyon ve donanım, hem giriş seviyesinde verimli araçlara hem de kapsamlı donanıma sahip araçlara ulaşmanızı sağlar.

Yeni sunulan ön tekerleklerden tahrikli araçlar için arka tekerleklerden tahrikli araçlara göre örneğin daha düşük bir giriş fiyatı ve ilave yük kapasitesi sunulur. Sürücüler akıllı kumanda ve gösterge konseptinden ve ayrıca multimedya ve asistan sistemi seçenekleri gibi ihtiyaçlara göre bireysel olarak uyarlanabilen modüler muhafaza konseptinden faydalanabilir. Elbette başarısı kanıtlanmış öğeleri koruduk. Örneğin çok sayıdaki üstyapı ve eklenti çözümü, büyük değişiklikler gerektirmeden kullanılmaya devam edilebilir.

Böylelikle Sprinter, yeniliğin gücü ve 20 yıllık tecrübe sayesinde yüzünü geleceğe dönmüş, verimli ve güvenilir mobilite çözümü olarak şirketinizi ileri taşıyan yeni bir kilometre taşı haline gelir.

Öne çıkan özellikler.

 1. Ürün konsepti
 2. Bağlantı
 3. Sektör çözümleri
 4. Güvenlik
 5. Verimlilik
Hem göze hitap eder hem işinize.

Yeni Sprinter kamyonetin sürücü kabini, Mercedes-Benz'e özgü radyatör kaplaması ve modern tasarımlı farlarla görsel olarak öne çıkan bir özelliktir. Yeniden tasarlanan sürücü bölmesi de yüksek kaliteli tasarımı ve kusursuz işlevselliği ile hayran bırakır. Örneğin akıllı ve modüler raf konsepti ve KEYLESS-START fonksiyonu ile.

9,2 m2'ye kadar genişletilebilen yükleme alanı ise yüksek kaliteli alüminyum kasa kapakları ile sınırlandırılır. Böylelikle yan yana iki tane 1.200 x 1.000 mm büyüklüğündeki endüstriyel paleti alabilen, palet yüklemesine uygun ve dayanıklı bir yükleme alanı oluşturulur. İstenmesi halinde kasanın sağ ve sol altındaki muhafaza kutuları, örneğin aletler veya materyaller için kilitlenebilir ve su sıçramalarına karşı korunaklı bir muhafaza sunar. Her bir kutunun hacmi 30 litredir.

Diğer avantajlar arasında, tahrik versiyonlarına yönelik büyük yelpaze yer alır: Sprinter kamyonetinizi kullanım profiline ve istediğiniz sürüş tutumuna göre ön tekerleklerden, arka tekerleklerden veya tüm tekerleklerden tahrik1 ile sipariş edebilirsiniz. Vites değişimi manuel olarak 6 ileri manuel şanzıman2 veya otomatik olarak 7G-TRONIC PLUS ya da segmentinde eşi benzeri olmayan 9G-TRONIC otomatik şanzıman üzerinden gerçekleştirilir3.

Mobilite 4.0'ınız.

İşinizi mümkün olduğunca verimli ve rahat bir hale getirmek açısından Sprinter için istek üzerine farklı radyolar, multimedya sistemleri veya bağlantı çözümleri temin edilebilir. Teklif, ihtiyaca göre akıllı telefon tutucusu ve Bluetooth® ara birimli ve serbest konuşma fonksiyonlu radyodan yüksek çözünürlüklü dokunmatik erkana, 3 boyutlu harita görünümlü hızlı sabit disk navigasyonuna ve akıllı telefon entegrasyonuna sahip multimedya sistemine kadar uzanır4. Kullanım ise olması gerektiği gibidir: basit. Multimedya sistemlerine örneğin yüksek çözünürlüklü dokunmatik ekran veya multifonksiyonel direksiyondaki dokunmatik kontrol düğmeleri üzerinden kumanda edilebilir. Tüm kumanda ve gösterge elemanları kolay erişilebilir ve okunabilirdir.
Dijital çözümler artık modern iş dünyasına dahil olduğu için Sprinter, aracın her zaman internet bağlantısına sahip olmasını sağlamak için teknik temeli oluşturan entegre bir iletişim modülü ile donatılmıştır. Bu, mevcut ve gelecekteki Mercedes PRO hizmetlerinin kullanımını mümkün kılar. Avantajları ise öngörülü bir bakım yönetimi sayesinde düşük bekleme sürelerinden kağıt işlerini gereksiz kılan dijital seyir defterine kadar uzanır.

Nakliye işi neredeyse Sprinter orada.

Sprinter kamyonet, 9,2 m2 büyüklüğündeki yükleme alanı ile birçok şeyi mümkün kılar. Tekli veya çift kabin ve ayrıca 3 araç uzunluğu etkileyici versiyon çeşitliliğinin temelini oluşturur. Bu çeşitlilik 4 motor, sayısız özel donanım, yürüyen aksam versiyonları ve sektöre özel üstyapıcı çözümleri ile genişletilir. Böylelikle 5,500 kg'a kadar müsaade edilen toplam ağırlığa sahip araçlar konfigüre edebilirsiniz. Gereken durumlarda ilave olarak 3.500 kg'a kadar genişletilebilir. İstenmesi halinde kasanın sağ ve sol altındaki muhafaza kutuları, örneğin aletler için kilitlenebilir ve su sıçramalarına karşı korunaklı bir muhafaza sunar.

Başarı hikayenizi garanti altına alır.

Sprinter kamyonet, tamamen güvenlik temelinde tasarlanmıştır. Konstrüksüyonu ve materyal bileşimi sayesinde oldukça stabil olan iskelet yapısı bunun için gereken dayanıklı temeli oluşturur.

Buna bir de çok sayıda asistan sistemi eklenir. Çünkü en tecrübeli sürücü bile desteğin gerekli ve yardımcı olabileceği durumlara düşer. Teklif, standart rüzgar savrulma asistanı ve aktif fren asistanından şerit takip asistanına kadar uzanır; aktif fren asistanı ve şerit takip asistanı 3.500 kg'dan fazla müsaade edilen toplam ağırlığa sahip olan araçlar için standart olarak temin edilebilir. İsteğe bağlı olarak temin edilebilen yüksek performanslı LED farlar otoyolu karanlıkta geniş ve net bir şekilde aydınlatır.

İhtiyaç olduğunda standart hava yastığı bir çarpışma durumunda sürücüyü korumaya yardımcı olur. İstek üzerine sürücü ve ön yolcu için ilaveten 5 hava yastığı temin edilebilir.

Yeri geldiğinde verimli.

Sprinter ile seçiminizi, verimliliğini 20 yılı aşkın bir süredir etkileyici bir şekilde kanıtlamış olan bir araçtan yana yapmış olursunuz. Yeni Sprinter kamyonet, kanıtlanmış kalitesi ve güvenilirliği ile başarı hikayesine kaldığı yerden devam ediyor. Bu sayede en baştan itibaren verimlilikten faydalanırsınız: cezbedici bir giriş fiyatı ve gerçekten ihtiyaç duyduğunuz şeyleri sipariş ettiğiniz bir çok konfigürasyon seçeneği ile.

İyi olanı daha da iyi hale getirmeyi sevdiğimiz için dizel motorlarımızı tüketim açısından daha da optimize ettik. İsteğe bağlı 50 litrelik yakıt deposu5 ve GfK'den arka aks makası ile ilave yük kapasitesi sayesinde şirketinizin verimliği açısından daha fazla avantaj sağlar.

Böylelikle Sprinter kamyonet, tasarruflu bir yakıt tüketimini ve akıllı işlevselliği tamamen verimli bir mobilite çözümü altında birleştirir.

1

Tüm tekerleklerden tahrikli versiyonun 2018 yılının 4. çeyreğinden itibaren sunulması beklenmektedir.

2

Standart 6 ileri manuel şanzımanın, V6 silindirli dizel motor OM642 ile bağlantılı olarak 2018 yılının 4. çeyreğinden itibaren sunulması beklenmektedir.

3

Sadece ön tekerleklerden tahrikli versiyonla bağlantılı olarak.

4

Akıllı telefon entegrasyonunun 2018 yılının 4. çeyreğinden itibaren sunulması beklenmektedir.

5

50 litrelik yakıt deposu, ön tekerleklerden tahrikli Sprinter kamyonet için isteğe bağlı olarak temin edilebilir.

Neredeyse her talebinize göre uyarlanır.

Yük taşımacılığı kadar çeşitli.

Sayısız araç versiyonu ve donanım seçeneği, şasinin ve kamyonetin taşımacılık işine göre uyarlanmasını sağlar. Kamyonetinizin yükleme alanı, uzun araç uzunluğu ve standart sürücü kabini ile azami boyutuna ulaşır. Yük kapasitesi öncelikli olarak geliyorsa 5.500 kg'lık ağırlık versiyonu sizin için en iyisi olacaktır. Standart sürücü kabininde en fazla 3 kişilik yer bulunurken çift kabinde çalışma sahasına 7 kişiden oluşan küçük ekipler bile ulaşabilir. Ayrıca özel sektör talepleri için kalitesi kanıtlanmış çok sayıda üstyapıcı çözümleri sunulur.

Sprinter şasi ve kamyonetin versiyon çeşitliliğine genel bakış:

 • 3 araç uzunluğu: kompakt, standart ve uzun
 • 2 sürücü kabini: standart sürücü kabini ve çift kabin
 • Kamyonet için 9,2 m²'ye kadar yükleme alanı
 • 3.000 kg, 3.500 kg, 4.100 kg ve 5.000 kg müsaade edilen toplam ağırlık ile temin edilebilir,
 • azami olarak 5.500 kg müsaade edilen toplam ağırlık için çok sayıda ek yükleme ve yük indirme seçeneği
 • 5.500 kg'lık ağırlık versiyonunda 3.000 kg'dan fazla azami yük kapasitesi
 • Ön tekerleklerden, arka tekerleklerden ve tüm tekerleklerden tahrik ile1 temin edilebilir
1

Tüm tekerleklerden tahrikli versiyonun 2018 yılının 4. çeyreğinden itibaren sunulması beklenmektedir.

İhtiyaçlarınıza özel üstyapı çözümleri.

Hafif ticari aracınızın profesyonel taleplerinizi karşılaması için.

İhtiyaçlarınızın biraz daha özel olduğu durumlarda Mercedes-Benz sizin için doğru çözümü bulabilir. Size yardımcı olur ve tek elden veya sertifikalandırılmış ortaklarımızdan dayanıklı ve ideal kullanım özelliklerine sahip üstyapı çözümleri sunarız. Bu sayede inşaat, tedarik ve el ustalığı işleriniz için ideal bir ekipmana sahip olursunuz.