Ticari müşteriler için orijinal ve sahte parça karşılaştırması | Mercedes-Benz hafif ticari araçlar
Mercedes-Benz orijinal parça ve sahte parça karşılaştırması

Mercedes-Benz orijinal parça ve sahte parça karşılaştırması.

Sahte papaz. Gerçekten komik. Sahte yedek parça. Hiç komik değil.

Sahte yedek parçalar bir güvenlik riskidir.

Emniyetiniz bizim için önceliklidir. Bu nedenle Daimler AG, sürekli olarak ürün sahteciliğine karşı mücadele ediyor. Çünkü sahte saatler veya lüks el çantalarıyla karşılaştırıldığında, sahte yedek parçalar sadece marka sahibinin itibarına değil müşterinin emniyetine de zarar veriyor.

Yanıltıcı derecede gerçek.

İlk bakışta, orijinal ve sahte yedek parçalar neredeyse aynı görünür. Bu yüzden, sahte bir yedek parça bazen görsel olarak bir Mercedes-Benz orijinal parçadan neredeyse ayırt edilemez ve son derece tehlikeli olabilir. Çünkü bu parçaların ayırt edici özelliği emniyetiniz için kısmen ağır sonuçlara neden olmasıdır. Bu, Daimler'in farklı sahte parçalar ile düzenli olarak gerçekleştirdiği ayrıntılı ürün testlerinde ortaya çıkar. Sonuçlar dehşet vericidir. Bu nedenle dünya genelinde faaliyet gösteren bir Mercedes-Benz ekibi ürün sahteciliğine karşı savaşmakta ve sahte parçaları ortaya çıkarmaktadır.

Kriminal faaliyetler.

Sahtecilik işlerinin arkasında artık büyük ekonomik zarara neden olan ve suç teşkil eden devasa bir endüstri saklı: Sahtecilik işleriyle uğraşanlar vergi ödemiyor, çalışma koşullarını dikkate almıyor ve orijinal parça üreticilerindeki iş pozisyonlarını tehlikeye sokuyor.

Kendinizi şu şekilde koruyabilirsiniz.

Çoğu zaman sahte bir parçayı görsel olarak orijinal bir parçadan neredeyse ayırt edemezsiniz ve fiyat da her zaman belirleyici bir kriter değildir. Ancak yedek parçaları nereden satın aldığınıza dikkat edebilirsiniz.

  • Mercedes-Benz orijinal parçalar konusunda Mercedes-Benz bayinize veya yetkili servisinize güvenin.
  • Şüphe uyandıran ürünler veya tekliflerde dikkatli olun. Sahte parçalar çoğu zaman internette sunulur. Açıkça ve agresif bir şekilde pazarlanan ucuz teklifler çoğu zaman bir sahte parçaya işaret edebilir.
  • Sahte parça durumlarını Daimler AG'nin marka koruma ekibine bildirin. Bu sayede ürün sahteciliğine karşı savaşımıza ve ayrıca siz ve diğer müşterilerimiz için emniyeti sağlamamıza yardımcı olabilirsiniz.

Gözünüze sahte parçalar çarptığında lütfen bu durumu "Marka koruma" konu başlığıyla dialog@daimler.com e-posta adresine bildirin.

İşbirliğiniz için teşekkür ederiz.