Hususi Citan Tourer | Teknik Değerler | Mercedes-Benz
Motor OM607

Kaputun altındakiler: Citan Tourer'in teknik değerleri, boyutları ve ağırlıkları.

Boyutlar ve ağırlıklar.

Araç uzunluğu
Müsaade edilen toplam ağırlık [zGG]

Sürüş dinamiği ve verimlilik. Sürdürülebilir sürüş keyfi için.

Tüketimde güçlü ve verimli.

Citan'ın motor versiyonu teklifi, 3 güç versiyonuna sahip 4 silindirli benzinli ve 4 silindirli dizel motordan oluşur. 4 motor versiyonu, güçlü tork akışı ile ön plana çıkar ve tüketimi azaltan BlueEFFICIENCY teknolojisi ile donatılmıştır. 55 kW'lik versiyon1 [5 ileri manuel şanzıman ve binek araç tescili (M1) ile birlikte BlueEFFICIENCY paketine sahip Citan Tourer 108 CDI. Karma yakıt tüketimi: 4,7–4,3 l/100 km; karma CO2 emisyonları: 123–112 g/km.] [*] segmentinde karşılaştırıldığında örnek niteliğindeki tüketim değerleri ile parlar. Düşük yakıt tüketimi, menzili de olumu yönde etkiler: Yakıt deposu 60 l ile tamamen doldurulduğunda, kullanım profiline ve sürüş tarzına bağlı olarak bir sonraki yakıt molasına kadar dizel motor versiyonları 1.000 km'ye, benzinli motor versiyonları ise 800 km'ye kadar yol kateder.

1

5 ileri manuel şanzıman ve binek araç tescili (M1) ile birlikte BlueEFFICIENCY paketine sahip Citan Tourer 108 CDI. Şehir içi/şehir dışı/karma yakıt tüketimi: 5,2–4,7/4,5–4,2/4,7–4,3 l/100 km; karma CO2 emisyonları: 123–112 g/km [*]; Verimlilik sınıfı: B–A. Gerçek tüketim değerleri, araç ağırlığına ve seçilen donanımlara bağlıdır.

Motorlar ve tüketim değerleri.

Araç tipi

* Belirtilen değerler, 692/2008 sayılı yönetmeliğin (AT) XII sayılı eki uyarınca 2017/1153 sayılı uygulama direktifinin (AB) 2. maddesinin 2 numaralı hükmüne göre tespit edilen "ölçülen NEFZ-CO₂ değerleri"dir. Yakıt tüketim değerleri bu değerler temel alınarak hesaplanmıştır. Belirleyici test yöntemlerinde yapılan yasal düzenlemeler sebebiyle aracın trafik tescili ve duruma göre motorlu araç vergisi için gerekli olan uygunluk belgesinde daha yüksek değerler yazılmış olabilir. Bilgiler münferit bir araç için olmayıp bir teklifin parçasını oluşturmaz, sadece çeşitli araç tipleri arasında karşılaştırma yapma amaçlıdır.

Yeni otomobillerin resmi yakıt tüketimi ve resmi spesifik CO2 emisyonları hakkında ayrıntılı bilgiler tüm satış noktalarından ve DAT Deutschen Automobil Treuhand GmbH'dan (www.dat.de) ücretsiz olarak temin edilebilen "Yeni otomobillerin yakıt tüketimi, CO2 emisyonları ve akım tüketimi ile ilgili kılavuz"dan öğrenilebilir.