Citan Özel Tourer | Mercedes-Benz Hafif Ticari Araçlar

Günlük işler ne gerektiriyorsa onu yapar: Özel amaçlar için Citan Tourer.

Citan Tourer: Daha fazla alan. Daha fazla eğlence. Daha fazla deneyim.

Citan Tourer: Hayatta nelerin önemli olduğunu bilir.

Günlük işler ve boş zaman aktiviteleri son derece çeşitli görevler içerir. Citan Tourer ise bu görevler için azami olarak 7 koltuk1, 2 araç uzunluğu, değişken mekan konsepti ve bireysel donanım seçenekleri ile zeki bir çözüm sunar.

100 km'de 4,3 l'den başlayan tüketim2 ve BlueEFFICIENCY teknolojisi3 bütçenizi ve çevreyi korur. 40.000 km'ye kadar ulaşan bakım aralıkları, aracın ne kadar dayanıklı ve güvenilir olduğunu gösterir. Ve güvenli bir şekilde yolculuk için Citan'ı, değerli ilave fonksiyonlara sahip ADAPTIVE ESP®, iyi bir tutuşa sahip diskli frenler ve 6 hava yastığı ile donattık.

Citan, rahat koltuklar, bağımsız süspansiyonlu hassas uyarlanmış yürüyen aksam ve ayrıca opsiyonel çift kavramalı şanzıman 6G-DCT4 sayesinde oldukça konforlu, atik ve çevik bir kullanıma sahiptir. Örneğin 2. arka koltuk sırasındaki 2 tekli koltuk ile 7 koltuklu bir araç haline dönüştürülmesiyle de esnekliği5 bir örnek niteliğindedir. Veya arka bölümde birkaç müdahale ile geniş bir yükleme alanı oluşturabildiğiniz katlanabilir koltuk sırt dayanakları ile.

Citan, Mercedes yıldızlı kompakt bir hafif ticari aracın sahip olması gereken her şeye sahiptir. Avantajlarını bir deneme sürüşünde keşfedin. Mercedes-Benz Vans. Born to run.

1

Sadece binek araç tescili (M1) olan ekstra uzun Citan Tourer 111 CDI için temin edilebilir [6 ileri manuel şanzıman ve binek araç tecili (M1) ile birlikte BlueEFFICIENCY paketine sahip Citan Tourer 111 CDI. Şehir içi/şehir dışı/karma yakıt tüketimi: 4,9–4,8/4,3–4,2/4,5–4,4 l/100 km; karma CO2 emisyonları: 119–115 g/km [*]; Verimlilik sınıfı: A. Gerçek tüketim değerleri, araç ağırlığına ve seçilen donanımlara bağlıdır].

2

5 ileri manuel şanzıman ve binek araç tescili (M1) ile birlikte BlueEFFICIENCY paketine sahip Citan Tourer 108 CDI. Şehir içi/şehir dışı/karma yakıt tüketimi: 5,0–4,7/4,4–4,2/4,6–4,3 l/100 km; karma CO2 emisyonları: 119–112 g/km [*]; Verimlilik sınıfı: B–A. Gerçek tüketim değerleri, araç ağırlığına ve seçilen donanımlara bağlıdır.

3

BlueEFFICIENCY paketi, tüm motor versiyonları ve uzunluklardaki standart donanıma dahildir; ancak çift kavramalı şanzıman 6G-DCT ile bağlantılı olarak temin edilemez.

4

Çift kavramalı şanzıman 6G-DCT, Citan 112 [6 ileri manuel şanzıman ve binek araç tescili (M1) ile birlikte BlueEFFICIENCY paketine sahip olan Citan Tourer 112. Şehir içi/şehir dışı/karma yakıt tüketimi: 7,4–7,3/5,8–5,6/6,4–6,2 l/100 km; karma CO2 emisyonları: 143–140 g/km [*]. Verimlilik sınıfı: C] ve Citan 112 [6G-DCT ve binek araç tescili (M1) ile birlikte BlueEFFICIENCY paketi olmayan Citan Tourer 112. Şehir içi/şehir dışı/karma yakıt tüketimi: 8,1–7,9/5,6–5,5/6,5–6,4 l/100 km; karma CO2 emisyonları: 147–144 g/km [*]. Verimlilik sınıfı: C] için isteğe bağlı olarak temin edilebilir. Gerçek tüketim değerleri, araç ağırlığına ve seçilen donanımlara bağlıdır.

5

Sadece binek araç tescili (M1) olan ekstra uzun Citan Tourer 111 CDI [6 ileri manuel şanzıman ve binek araç tescili (M1) ile birlikte BlueEFFICIENCY paketine sahip Citan Tourer 111 CDI. Şehir içi/şehir dışı/karma yakıt tüketimi: 4,9–4,8/4,3–4,2/4,5–4,4 l/100 km; karma CO2 emisyonları: 119–115 g/km; Verimlilik sınıfı: A. Gerçek tüketim değerleri, araç ağırlığına ve seçilen donanımlara bağlıdır.][*] için temin edilebilir.

Öne çıkan özellikler.

  1. Konfor
  2. Sürüş keyfi
  3. Verimlilik
  4. Esneklik
  5. Güvenlik
İç mekanda nelerin önemli olduğunu bilir.

Sıcak iç mekan, rahat olanı faydalı olanla birleştirir: İşlevsellik ve konfor, sürüş sırasındaki rahat ve yüksek pozisyondan araca binmeyi kolaylaştıran alçak kapı kenarlarına kadar hayran bırakır.

Sırtınızı koruyan yan destekli rahat sürücü koltuğu hava geçirir ve dayanıklıdır; ayrıca tıpkı yüksekliği ayarlanabilen direksiyon gibi manuel olarak sürücünün isteklerine göre ayarlanabilir. Tüm kumanda elemanları basit bir şekilde düzenlenmiş olup kolayca kullanılabilir. Kolay okunabilir gösterge tablosu iç mekana ekstra değer katar. Standart kalorifer ve havalandırma tertibatı ve ayrıca sürgülü kapılardaki opsiyonel elektrikli camlar, rahat bir iklim elde edilmesine katkı sağlar.

Kullanımı kolay muhafaza konsepti çok sayıda fonksiyonel ve kolay erişilebilir saklama alanı sunar: Torpido gözü 8,5 l'ye kadar, ön cam üzerindeki standart muhafaza gözü 12,6 l, kapıdaki eşya koyma yerleri 2 x 4,1 l ve kol dayanağındaki muhafaza gözü 8,9 l alır.

İç mekan isteğe bağlı olarak temin edilebilen iç mekan krom paketi, iç mekan krom tasarım paketi veya iç mekan renkli tasarım paketi donanımları ile daha çekici bir hal alır.

Eğlencenin daha yoldayken başlaması için.

Citan ile sürüşün keyfini gerçekten çıkarırsınız: Dar şehir içi trafiğinde kompakt bir manevra kabiliyetinden faydalanırken, şehirler arası trafikte veya otoyolda çekiş gücünün keyfini sonuna kadar çıkarabilirsiniz.

55 kW1 (75 PS), 66 kW2 (90 PS) ve 81 kW3 (110 PS) güçlü torklu dizel motorlardan veya 84 kW4 (114 PS) gücündeki benzinli motorlardan biri tercihlerinize kesinlikle uyum sağlayacaktır. Yenilikçi BlueEFFICIENCY teknolojisi5 tüketimi azaltır ve böylelikle bütçenizi korur. Motor versiyonuna göre 5 veya 6 ileri manuel şanzıman tahrik gücünü etkili bir şekilde itici güce dönüştürür. Opsiyon olarak sunulan çift kavramalı şanzıman 6G-DCT6 manuel şanzımanın sürüş dinamiği avantajlarını otomatik şanzımanın konforu ile birleştirir.

Servo direksiyon ve bağımsız süspansiyona sahip yürüyen aksamın yay ve sönümleyici tasarımından ön ve arka aksta bulunan iyi bir tutuşa sahip diskli frenlere kadar tüm teknik bileşenler aralarında hassas bir uyuma sahiptir. Böylelikle Citan'ın çevikliğini daima rahat bir şekilde yaşayabilirsiniz.

Verimliliği karşılığını verir. İster kısa olsun, ister uzun.

Citan ile de mobilitenin geleceğini sorumluluk ve sürdürülebilirlik çerçevesinde oluşturmak Mercedes-Benz markası için bir görevdir. Citan, özellikle de şehir içi trafikte bu iddiayı örnek teşkil edecek şekilde karşılamaktadır. Modern motorlar ve yenilikçi BlueEFFICIENCY teknolojisi5 sayesinde CO2 emisyonu ve tüketim düşük seviyededir. Bu sayede Citan, 100 km'de 4,3 litreden1 itibaren örnek bir şekilde ilerler.

Citan, bütçeniz için de bir kazançtır. Verimli yakıt tüketimi ve 40.000 km'ye kadar bakım aralıklarıyla ulaşılan cazip fiyat seviyesi ve düşük bakım maliyetleri sayesinde.

Modern motorlar, elektrik destekli servo direksiyon ve vites değiştirme göstergesi ekonomik sürüşün temelleridir. BlueEFFICIENCY paketi5 sayesinde aracınızın verimliliği daha da artırılır.

Her türlü zorluğa göğüs germeye hazır.

Citan tüm koltuklarda hayran bırakır. Azami olarak davetkar 7 rahat koltuk7 ve bagaj için bolca yük alanı ile rahat ve güvenli bir yolculuk için en iyi ön koşulları sunar; ister tüm ailenizle olsun ister yapı marketindeki büyük alışveriş için.

Sırtınızı koruyan yan tutuş ve ayrıca hava geçiren ve dayanıklı kumaş kılıfa sahip rahat koltuklarda bir Mercedes-Benz hafif ticari araç ile hissetmeniz gerektiği gibi hissedersiniz: mükemmel. Çok sayıda pratik muhafazaya sahip yüksek kaliteli ve işlevsel iç mekan uzun yolculukların da rahat geçmesin sağlar. Opsiyon olarak sunulan alttan menteşeli 2 tavan penceresine sahip panoramik tavan, iç mekanda oldukça sıcak ve açık bir ambiyans oluşturur. Citan, olağanüstü yürüyen aksamın yanı sıra her koltuktaki kemer gücü sınırlayıcılı üç noktalı emniyet kemeri ile hayran bırakır.

Güvenlik konusunda lider.

Citan, güvenlik konusunda da en öndeki yerini alır: ADAPTIVE ESP®, fren asistanı ve anti blokaj sistemi ABS ve ayrıca ön ve arka aksta iyi bir tutuşa sahip diskli frenler sayesinde kaygan zeminde bile kısa frenleme mesafeleri ile hayran bırakır. Bağımsız süspansiyona sahip yürüyen aksam, otoyol ile teması güvenilir bir şekilde korur. Karlı, çamurlu veya kumlu yolda sürüş yapmanız durumunda ASR anti patinaj kumandasını devre dışı bırakabilirsiniz.

Gereken durumlarda yüksekliği ayarlanabilen kemer gerdiricisi ve kemer gücü sınırlayıcısına sahip üç noktalı emniyet kemerleri çok iyi bir destek sunar. Acil frenleme halinde ikaz flaşörü tertibatı otomatik olarak etkinleştirilir.

Citan standart olarak gündüz farı, yokuşta kalkış yardımı ve azami olarak 6 hava yastığı ile donatılmıştır. Sürücü hava yastığı, ön yolcu hava yastığı8 ve ayrıca pencere hava yastıkları8 ve göğüs kafesi hava yastıkları8, 9 kaza durumunda yaralanma riskini düşürebilir. Ek olarak ışık ve yağmur sensörü, lastik basıncı denetimi8 ve aracın arkasındaki çevreyi dikiz aynasında gösteren geri sürüş kamerası gibi asistanlar istek üzerine temin edilebilir.

Citan'ın uyandırdığı tüm bu isteklerin yanı sıra opsiyonel hırsızlık alarm sistemi10 ile aracınızın yanlış ellere düşmeyeceğinden emin olabilirsiniz.

1

5 ileri manuel şanzıman ve binek araç tescili (M1) ile birlikte BlueEFFICIENCY paketine sahip Citan Tourer 108 CDI. Şehir içi/şehir dışı/karma yakıt tüketimi: 5,2–4,7/4,5–4,2/4,7–4,3 l/100 km; karma CO2 emisyonları: 123–112 g/km [*]; Verimlilik sınıfı: B–A. Gerçek tüketim değerleri, araç ağırlığına ve seçilen donanımlara bağlıdır.

2

5 ileri manuel şanzıman ve binek araç tescili (M1) ile birlikte BlueEFFICIENCY paketine sahip Citan Tourer 109 CDI. Şehir içi/şehir dışı/karma yakıt tüketimi: 5,2–4,7/4,5–4,2/4,7–4,3 l/100 km; karma CO2 emisyonları: 123–112 g/km [*]; Verimlilik sınıfı: B–A. Gerçek tüketim değerleri, araç ağırlığına ve seçilen donanımlara bağlıdır.

3

6 ileri manuel şanzıman ve binek araç tescili (M1) ile birlikte BlueEFFICIENCY paketine sahip Citan Tourer 111 CDI. Şehir içi/şehir dışı/karma yakıt tüketimi: 4,9–4,8/4,3–4,2/4,5–4,4 l/100 km; karma CO2 emisyonları: 119–115 g/km [*]; Verimlilik sınıfı: A. Gerçek tüketim değerleri, araç ağırlığına ve seçilen donanımlara bağlıdır.

4

6 ileri manuel şanzıman ve binek araç tescili (M1) ile birlikte BlueEFFICIENCY paketine sahip Citan Tourer 112. Şehir içi/şehir dışı/karma yakıt tüketimi: 7,4–7,3/5,8–5,6/6,4–6,2 l/100 km; karma CO2 emisyonları: 143–140 g/km [*]; Verimlilik sınıfı: C. Gerçek tüketim değerleri, araç ağırlığına ve seçilen donanımlara bağlıdır.

6 ileri manuel şanzıman ve ticari araç tescili (N1) ile birlikte BlueEFFICIENCY paketine sahip Citan Tourer 112. Şehir içi/şehir dışı/karma yakıt tüketimi: 8,1–7,9/5,6–5,5/6,5–6,4 l/100 km; karma CO2 emisyonları: 147–144 g/km [*]. Gerçek tüketim değerleri, araç ağırlığına ve seçilen donanımlara bağlıdır.

5

BlueEFFICIENCY paketi, tüm motor versiyonları ve uzunluklardaki standart donanıma dahildir; ancak çift kavramalı şanzıman 6G-DCT ile bağlantılı olarak temin edilemez.

6

Çift kavramalı şanzıman 6G-DCT, Citan 112 [6 ileri manuel şanzıman ve binek araç tescili (M1) ile birlikte BlueEFFICIENCY paketine sahip olan Citan Tourer 112. Şehir içi/şehir dışı/karma yakıt tüketimi: 7,4–7,3/5,8–5,6/6,4–6,2 l/100 km; karma CO2 emisyonları: 143–140 g/km [*]. Verimlilik sınıfı: C] ve Citan 112 [6G-DCT ve binek araç tescili (M1) ile birlikte BlueEFFICIENCY paketi olmayan Citan Tourer 112. Şehir içi/şehir dışı/karma yakıt tüketimi: 8,1–7,9/5,6–5,5/6,5–6,4 l/100 km; karma CO2 emisyonları: 147–144 g/km [*]. Verimlilik sınıfı: C] için isteğe bağlı olarak temin edilebilir. Gerçek tüketim değerleri, araç ağırlığına ve seçilen donanımlara bağlıdır.

7

Sadece binek araç tescili (M1) olan ekstra uzun Citan Tourer 111 CDI [6 ileri manuel şanzıman ve binek araç tescili (M1) ile birlikte BlueEFFICIENCY paketine sahip Citan Tourer 111 CDI. Şehir içi/şehir dışı/karma yakıt tüketimi: 4,9–4,8/4,3–4,2/4,5–4,4 l/100 km; karma CO2 emisyonları: 119–115 g/km; Verimlilik sınıfı: A. Gerçek tüketim değerleri, araç ağırlığına ve seçilen donanımlara bağlıdır.][*] için temin edilebilir.

8

Binek araç tescili (M1) olan Citan Tourer için standart donanım, ticari araç tescili (N1) ile özel donanım.

9

Sadece sürücü ve ön yolcu için göğüs kafesi hava yastığı ile birlikte ön yolcu için temin edilebilir.

10

Sadece ticari araç tescili (N1) olan Citan Tourer için temin edilebilir.

Yedi kişiyle çevik yolculuk.

Büyük planları olanlar için konforlu Tourer.

Citan Tourer, 7 kişiye kadar taşıyabilen konforlu küçük bir hafif ticari aracıdır. Citan Tourer'da bulunan sürücü ve ön yolcu koltuğu ve ayrıca arka bölümdeki üçlü koltuğun yanı sıra ekstra uzun versiyonda 2. arka koltuk sırasına ek olarak 2 tekli koltuk takılır. Ayrıca Citan Tourer, toplam 77 l'ye kadar hacme sahip çok sayıdaki pratik muhafaza olanağı ile büyük avantaj sağlar.

Yolcu bölümünde de Mercedes-Benz oturma konforu.

7 kişiye kadar rahat koltuklar.

Citan Tourer'in yolcu bölümünde de rahat yolculuk: Üçlü koltuk, yüksekliği ayarlanabilir 3 baş desteği ve tüm koltuklarda üç noktalı emniyet kemerleriyle büyüleyicidir. Büyük eşyaların taşınması için ekstra yükleme alanı gerektiğinde ise 1/3 ila 2/3 oranda katlanabilir. Böylelikle Citan Tourer, esnek yükleme seçeneklerini ön plana çıkarır.

Citan Tourer'in ekstra uzun versiyonunda 7 kişi yer bulabilir. Yolcu bölümünde bulunan 2. arka koltuk sırasının sol ve sağındaki iki tekli koltuk standart donanım kapsamındadır. Boylamasına 13 cm'ye kadar kaydırılabilen ve yüksekliği ayarlanabilen baş desteklerine ve üç noktalı emniyet kemerlerine sahiptirler. Koltuk sırt dayanakları katlanabilir ve ayrıca ilave yükleme alanı gerektiğinde koltuğun tamamı çevrilip çıkartılabilir.

Özel donanım iç mekan paketleri.

Çok sayıda cezbedici özel donanım.

Citan Tourer, renkli iç mekan tasarım paketi

Renkli iç mekan tasarım paketi

Citan Tourer, iç mekan krom tasarım paketi

İç mekan krom tasarım paketi

Citan Tourer, Kırmızı iç mekan süsleme dikişi paketi

Kırmızı iç mekan süsleme dikişi paketi

* Belirtilen değerler yasal olarak şart koşulan ölçme teknikleri ile elde edilmiştir. 2017/1152 (AB) ve ayrıca 2017/1153 (AB) sayılı uygulama direktifinin 2. maddesinin 2 numaralı hükmüne göre "ölçülen NEFZ- CO2 değerleri" söz konusudur. Yakıt tüketimi değerleri bu değerler temelinde hesaplanmıştır. Belirleyici test yöntemlerinde yapılan yasal düzenlemeler sebebiyle aracın trafik tescili ve duruma göre motorlu araç vergisi için gerekli olan uygunluk belgesinde daha yüksek değerler yazılmış olabilir. Bilgiler münferit bir araç için olmayıp bir teklifin parçasını oluşturmaz, sadece çeşitli araç tipleri arasında karşılaştırma yapma amaçlıdır.

Yeni otomobillerin resmi yakıt tüketimi ve resmi spesifik CO2 emisyonları hakkında ayrıntılı bilgiler tüm satış noktalarından ve DAT Deutschen Automobil Treuhand GmbH'dan (www.dat.de) ücretsiz olarak temin edilebilen "Yeni otomobillerin yakıt tüketimi, CO2 emisyonları ve akım tüketimi ile ilgili kılavuz"dan öğrenilebilir.