Citan Panelvan | Mercedes-Benz Hafif Ticari Araçlar

Şehrin kahramanı: Citan Panelvan.

Citan Panelvan: İşinin ehli. İşi bilenlerden işini bilenlere.

Citan Panelvan: Şehrin kahramanı.

Citan ile size şehrin çeşitli zorluklarına mükemmel uyum sağlayan kompakt ölçülere ve büyük bir yükleme alanına sahip bir şehir kamyoneti sunarız.

Verimlilik açısından baktığınızda Citan her koşulda avantaj sağlar: BlueEFFICIENCY teknolojisine1 ve 100 km'de 4,3 litre tüketime sahip verimli motorları2, uzun bakım aralıkları sayesinde yüksek kullanılabilirliği3 ve ayrıca cezbedici koşullar ve hizmetler4 bütçenizi korur. Ve gideceğiniz yere güvenli bir şekilde varabilmeniz için Citan'ı değerli ilave fonksiyonlara sahip ADAPTIVE ESP® ve iyi tutuşa sahip frenlerle donattık.

İstek üzerine çift kavramalı şanzıman 6G-DCT ile temin edilebilen Citan rahat koltukları, kolay kullanımı ve hassas uyarlanmış yürüyen aksamı sayesinde şehirde oldukça konforlu, atik ve çevik bir sürüş yapar5. Yüklerken ve yük indirirken cömert yükleme alanının büyük kapıları ve alçak yükleme kenarları sayesinde ne kadar esnek kullanılabildiğine hayran kalacaksınız.

Citan, Mercedes yıldızlı bir şehir kamyonetinin sahip olması gereken her şeye sahiptir. Avantajlarını bir deneme sürüşünde keşfedin. Mercedes-Benz Vans. Born to run.

1

BlueEFFICIENCY paketi, tüm motor versiyonları ve uzunluklardaki standart donanıma dahildir; ancak çift kavramalı şanzıman 6G-DCT ile bağlantılı olarak temin edilemez.

2

5 ileri manuel şanzıman ve ticari araç tescili (N1) ile birlikte BlueEFFICIENCY paketine sahip Citan Panelvan 108 CDI. Şehir içi/şehir dışı/karma yakıt tüketimi: 5,0–4,7/4,4–4,2/4,6–4,3 l/100 km; karma CO2 emisyonları: 119–112 g/km [*]. Gerçek tüketim değerleri, araç ağırlığına ve seçilen donanımlara bağlıdır.

3

40.000 km'ye kadar süren bakım aralıkları.

4

Örneğin Mercedes-Benz'den ömür boyu mobilite garantisi Mercedes-Benz MobiloVan. Bu garanti, bir Mercedes-Benz yetkili servisinde gerçekleştirilen düzenli servislerde maksimum 30 yıl geçerlidir. 01.10.2012 tarihinden itibaren trafiğe çıkış izni olan araçlar için geçerlidir.

5

Çift kavramalı şanzıman 6G-DCT, Citan 112 [6G-DCT ve ticari araç tescili (N1) ile birlikte BlueEFFICIENCY paketine sahip olmayan Citan Panelvan 112. Şehir içi/şehir dışı/karma yakıt tüketimi: 8,1–7,9/5,6–5,5/6,5–6,4 l/100 km; karma CO2 emisyonları: 147–144 g/km] [*] için isteğe bağlı olarak temin edilebilir. Gerçek tüketim değerleri, araç ağırlığına ve seçilen donanımlara bağlıdır. Citan Mixto için temin edilemez.

Öne çıkan özellikler.

  1. Konfor
  2. Sürüş keyfi
  3. Verimlilik
  4. Esneklik
  5. Yükleme alanı
  6. Güvenlik
Citan Panelvan: İç mekanda nelerin önemli olduğunu bilir.

Citan, rahat olanı faydalı olanla birleştirir: Sıcak iç mekanında güzel çalışmalar yapılır. İşlevsellik ve konfor, her tür ihtiyacınızda araca bindiğiniz andan araçtan indiğiniz ana kadar büyüleyicidir. Rahat ve yüksek sürücü koltuğu pozisyonundan yükleme işlemini kolaylaştıran alçak kapı ve yükleme kenarlarına kadar.

Sırtınızı koruyan yan destekli rahat sürücü koltuğu hava alır ve dayanıklıdır; ayrıca tıpkı yüksekliği ayarlanabilen direksiyon gibi sürücünün isteklerine göre manuel olarak ayarlanabilir. Tüm kumanda elemanları basit bir şekilde düzenlenmiş olup kolayca kullanılabilir. Kolay okunabilir gösterge tablosu iç mekana ekstra değer katar. Ve ayrıca standart kalorifer ve havalandırma tertibatı ve kullanımı kolay muhafaza konsepti rahat bir çalışma ortamı için katkıda bulunur.

Citan Panelvan: Sürüş keyfini çalışırken de deneyimleyin.

Citan'ın güçleri her türlü işin ilerlemesini sağlar. Dar şehir içi trafiğinde kompakt bir manevra kabiliyetinden faydalanırken, şehirler arası trafikte veya otoyolda çekiş gücünün keyfini sonuna kadar çıkarabilirsiniz.

55 kW1 (75 PS), 66 kW2 (90 PS) ve 81 kW3 (110 PS) güçlü torklu dizel motorlardan veya 84 kW4 (114 PS) gücündeki benzinli motorlardan biri talep profilinize kesinlikle uyum sağlayacaktır. Yenilikçi BlueEFFICIENCY teknolojisi5 tüketimi azaltarak şirketinizin verimliliğini artırabilir. Motor versiyonuna göre 5 veya 6 ileri manuel şanzıman tahrik gücünü etkili bir şekilde itici güce dönüştürür. Opsiyon olarak sunulan çift kavramalı şanzıman 6G-DCT6 manuel şanzımanın sürüş dinamiği avantajlarını otomatik şanzımanın konforu ile birleştirir.

Servo direksiyon ve bağımsız süspansiyona sahip yürüyen aksamın yay ve sönümleyici tasarımından iyi bir tutuşa sahip tüm frenlere kadar tüm teknik bileşenler aralarında hassas bir uyuma sahiptir. Böylelikle Citan'ın çevikliğini daima rahat bir şekilde yaşayabilirsiniz.

Citan Panelvan: Kullanıldıkça karşılığını verir. İster kısa olsun, ister uzun.

Citan ile de mobilitenin geleceğini sorumluluk ve sürdürülebilirlik çerçevesinde oluşturmak Mercedes-Benz markası için bir görevdir. Citan, özellikle de şehir içi trafikte bu iddiayı örnek teşkil edecek şekilde karşılamaktadır. Modern motorlar ve yenilikçi BlueEFFICIENCY teknolojisi5 sayesinde CO2 emisyonu ve tüketim düşük seviyelerdedir. Bu sayede Citan, 100 km'de 4,3 litreden1 başlayarak iyi bir örnek teşkil eder.
Citan, ekonomiklik açısından da bir kazançtır. Verimli yakıt tüketimi ve 40.000 km'ye kadar bakım aralıklarıyla ulaşılan cazip fiyat seviyesi ve düşük işletme maliyetleri sayesinde.

Olası en iyi kullanılabilirlik sizin için ne kadar önemliyse Mercedes-Benz hafif ticari araçlar için de o kadar önemlidir. Bunu hayat boyu mobilite garantisi Mercedes-Benz MobiloVan7, 8 ile ön plana çıkarıyoruz. Böylece Citan, her sürüş ile uzun vadeli ve sürdürebilir kazançlılığa önemli bir katkı sağlar.

Modern motorlar, elektrik destekli servo direksiyon ve vites değiştirme göstergesi ekonomik sürüşün temelleridir. BlueEFFICIENCY paketi5 sayesinde aracınızın verimliliği daha da artırılır.

Citan Panelvan: Her türlü zorluğa göğüs germeye hazır.

Citan günlük işlerin üstesinden etkileyici bir esneklikle gelir. Tüm işinizi üstlenemez ancak sektörünüzden bağımsız olarak işinizi fark edilebilir bir şekilde kolaylaştırabilir. Akıllı yükleme alanı konseptinden ve alçak yükleme kenarlarından asla vazgeçmek istemeyeceksiniz. Çünkü tıpkı yüksek taşıma kapasitesinin esnek kullanımı gibi kolay yükleme ve yük indirme de onun güçleri arasında yer alır. Azami olarak 2 sürgülü kapı ve 180°'ye kadar açılma açısına sahip iki kanatlı arka kapı mükemmel bir erişim sunar.

Citan Panelvan: 3 boyuta sahip ilk kahraman.

Citan Panelvan birçok şeyi mümkün kılar: Sektörde uzman olarak esnek kullanılabilirliği sayesinde ön plana çıkar. Kompakt, uzun ve ekstra uzun olarak 3 üstyapı versiyonu arasından seçim yapabilirsiniz. Ekstra uzun versiyondaki 2.137 mm'lik azami yükleme alanı uzunluğu istek üzerine, katlanabilir ön yolcu koltuğu sayesinde 2.937 mm'ye kadar genişletilebilir. Citan Panelvan, 1.258 mm'lik yükleme alanı yüksekliği ile birlikte 3,8 m3'e kadar yükleme hacmi sunar. 768 kg'lık azami yükleme kapasitesi sayesinde ağır yükler de taşıyabilir. Geniş opsiyonel donanım yelpazesi sayesinde Citan'ı ihtiyaçlarınıza göre mükemmel bir şekilde uyarlayabilirsiniz.

Citan Panelvan: Güvenlik konusunda lider.

Citan, güvenlik konusunda da en öndeki yerini alır: ADAPTIVE ESP®, fren asistanı ve anti blokaj sistemi ABS ve ayrıca iyi bir tutuşa sahip frenler sayesinde kaygan zeminde bile kısa frenleme mesafeleri ile hayran bırakır. Bağımsız süspansiyona sahip yürüyen aksam, otoyol ile teması güvenilir bir şekilde korur. Karlı, çamurlu veya kumlu yolda sürüş yapmanız durumunda ASR anti patinaj kumandasını devre dışı bırakabilirsiniz.

Gereken durumlarda yüksekliği ayarlanabilen kemer gerdiricisi ve kemer gücü sınırlayıcısına sahip üç noktalı emniyet kemerleri çok iyi bir destek sunar. Acil frenleme halinde ikaz flaşörü tertibatı otomatik olarak etkinleştirilir.

Citan ayrıca standart olarak sürücü hava yastığı, gündüz farı ve yokuşta kalkış yardımı ile donatılmıştır. Ön yolcu hava yastığı ve göğüs kafesi hava yastığı opsiyonları9 kaza durumunda yaralanma riskini daha da düşürebilir. Ek olarak ışık ve yağmur sensörü, lastik basıncı denetimi ve aracın arkasındaki çevreyi dikiz aynasında gösteren geri sürüş kamerası gibi asistanlar istek üzerine temin edilebilir.

Citan'ın uyandırdığı tüm bu isteklerin yanı sıra opsiyonel hırsızlık alarm sistemi ile aracınızın yanlış ellere düşmeyeceğinden emin olabilirsiniz.

1

5 ileri manuel şanzıman ve ticari araç tescili (N1) ile birlikte BlueEFFICIENCY paketine sahip Citan Panelvan 108 CDI. Şehir içi/şehir dışı/karma yakıt tüketimi: 5,0–4,7/4,4–4,2/4,6–4,3 l/100 km; karma CO2 emisyonları: 119–112 g/km [*]. Gerçek tüketim değerleri, araç ağırlığına ve seçilen donanımlara bağlıdır.

2

5 ileri manuel şanzıman ve ticari araç tescili (N1) ile birlikte BlueEFFICIENCY paketine sahip Citan Panelvan 109 CDI ve Citan Mixto 109 CDI. Şehir içi/şehir dışı/karma yakıt tüketimi: 5,2–4,7/4,5–4,2/4,7–4,3 l/100 km; karma CO2 emisyonları: 123–112 g/km [*]. Gerçek tüketim değerleri, araç ağırlığına ve seçilen donanımlara bağlıdır.

3

6 ileri manuel şanzıman ve ticari araç tescili (N1) ile birlikte BlueEFFICIENCY paketine sahip Citan Panelvan 111 CDI ve Citan Mixto 111 CDI. Şehir içi/şehir dışı/karma yakıt tüketimi: 4,9–4,8/4,3–4,2/4,5–4,4 l/100 km; karma CO2 emisyonları: 119–115 g/km [*]. Gerçek tüketim değerleri, araç ağırlığına ve seçilen donanımlara bağlıdır.

4

6 ileri manuel şanzıman ve ticari araç tescili (N1) ile birlikte BlueEFFICIENCY paketine sahip Citan Panelvan 112 CDI. Şehir içi/şehir dışı/karma yakıt tüketimi: 7,4–7,3/5,8–5,6/6,4–6,2 l/100 km; karma CO2 emisyonları: 143–140 g/km [*]. Gerçek tüketim değerleri, araç ağırlığına ve seçilen donanımlara bağlıdır.

6G-DCT ve ticari araç tescili (N1) ile birlikte BlueEFFICIENCY paketi olmayan Citan Panelvan 112. Şehir içi/şehir dışı/karma yakıt tüketimi: 8,1–7,9/5,6–5,5/6,5–6,4 l/100 km; karma CO2 emisyonları: 147–144 g/km [*]. Gerçek tüketim değerleri, araç ağırlığına ve seçilen donanımlara bağlıdır.

5

BlueEFFICIENCY paketi, tüm motor versiyonları ve uzunluklardaki standart donanıma dahildir; ancak çift kavramalı şanzıman 6G-DCT ile bağlantılı olarak temin edilemez.

6

Çift kavramalı şanzıman 6G-DCT, Citan 112 [6G-DCT ve ticari araç tescili (N1) ile birlikte BlueEFFICIENCY paketine sahip olmayan Citan Panelvan 112. Şehir içi/şehir dışı/karma yakıt tüketimi: 8,1–7,9/5,6–5,5/6,5–6,4 l/100 km; karma CO2 emisyonları: 147–144 g/km] [*] için isteğe bağlı olarak temin edilebilir. Gerçek tüketim değerleri, araç ağırlığına ve seçilen donanımlara bağlıdır. Citan Mixto için temin edilemez.

7

Bu garanti, bir Mercedes-Benz yetkili servisinde gerçekleştirilen düzenli servislerde maksimum 30 yıl geçerlidir.

8

01.10.2012 tarihinden itibaren trafiğe çıkış izni olan araçlar için geçerlidir.

9

Sadece sürücü ve ön yolcu için göğüs kafesi hava yastığı ile birlikte ön yolcu için temin edilebilir.

Dayanıklı ve değişken zemin.

Araç uzunluğu
Kompakt
Uzun
Ekstra uzun
Azami yükleme alanı uzunluğu
Yükleme alanı
Yükleme alanı hacmi
Azami yükleme kapasitesi
1.369 mm
TBD
2,4 m³
460 kg
1.753 mm
TBD
3,1 m³
735 kg
2.137 mm
TBD
3,8 m³
770 kg

Şehir için mobil alan mucizesi.

3 üstyapı uzunluğunda geniş panelvan araç.

Citan Panelvan bolca yükleme alanına ve örneğin opsiyonel merdiven kapağı gibi bileşenler sayesinde yüksek esnekliğe sahip 3 üstyapı uzunluğunda da hayran bırakır. Versiyona göre sürücü kabininde 3 kişiye kadar yer vardır.

Panelvan aracın en önemli avantajları:

  • Farklı yükleme alanı talepleri için kompakt, uzun ve ekstra uzun olarak 3 üstyapı çözümü ile versiyon çeşitliliği
  • Kompakt üstyapı uzunluğundaki ekstra uzun yükleme alanı versiyonunda 3,8 m³'e kadar boyuna veya enine bir Europalet1, uzun ve ekstra uzun üstyapı uzunluklarında enine 2 Europalet için geniş yükleme alanı
  • Opsiyonel 2 koltuklu ön yolcu koltuk sırası ile sürücü kabininde 3 kişiye kadar yerÖrneğin merdiven kapağı veya katlanabilir ön yolcu koltuğu gibi çok sayıda opsiyonel donanım sayesinde hacimli yükler de dahil olmak üzere yüklemede büyük esneklik
1

Davlumbazların arasındaki genişlik, opsiyonel iç kaplama uygulanmış haldeyken bir Europalet için yeterli olmaz.

Her türlü zorluğa göğüs germeye hazır.

Citan etkileyici bir esneklikle günlük işlerin üstesinden gelir. Tüm işinizi üstlenemez ancak sektörünüzden bağımsız olarak işinizi fark edilebilir bir şekilde kolaylaştırabilir. Akıllı yükleme alanı konseptinden ve alçak yükleme kenarlarından asla vazgeçmek istemeyeceksiniz. Çünkü tıpkı yüksek taşıma kapasitesinin esnek kullanımı gibi kolay yükleme ve yük indirme de onun güçleri arasında yer alır. Azami olarak 2 sürgülü kapı ve 180°'ye kadar açılma açısına sahip iki kanatlı arka kapı mükemmel bir erişim sunar.

Citan Panelvan, Bölme kaplaması

Bölme kaplaması

 

Citan Panelvan, Ara camlı tam boy bölme

Ara camlı tam boy bölme

Citan Panelvan, Katlanabilir yük emniyeti ızgarası, ön yolcu tarafı

Katlanabilir yük emniyeti ızgarası, ön yolcu tarafı

Citan Panelvan, merdiven kapağı

Merdiven kapağı

Citan Panelvan, arka kapak

Arka kapak

Citan Panelvan, tahta zemin

Tahta zemin

Eşi benzeri olmayan Mercedes-Benz hafif ticari araç.

Markaya özgü dış mekan tasarımı.

Citan, çekici ve Mercedes-Benz hafif ticari araçlara özgü tasarımı ve buna paralel bir yüksek değer algısı ile diğer hafif ticari araç yapı serilerinin olumlu görünümünü kusursuz bir şekilde küçük hafif ticari araç segmentine aktarır. Citan'ın kendine has tasarımında kesintisiz incelik göze çarpar: Birleşme yerleri ve yüzey çıkıntıları hassas bir şekilde tasarlanarak yüksek kaliteli bir görünüm sağlar.


4 tek renkli boya ve istek üzerine temin edilebilen 6 metalik boya, bakımlı dış görünümü vurgular. Opsiyonel dış mekan Offroad optik paketi, dış mekan krom paketi ve boya paketi ile Citan, görsel açıdan daha çok değer kazanır.

* Belirtilen değerler yasal olarak şart koşulan ölçme teknikleri ile elde edilmiştir. 2017/1152 sayılı uygulama direktifinin (AB) 2. maddesinin 2 numaralı hükmüne göre "ölçülen NEFZ- CO2 değerleri" söz konusudur. Yakıt tüketimi değerleri bu değerler temelinde hesaplanmıştır. Belirleyici test yöntemlerinde yapılan yasal düzenlemeler sebebiyle aracın trafik tescili ve duruma göre motorlu araç vergisi için gerekli olan uygunluk belgesinde daha yüksek değerler yazılmış olabilir. Bilgiler münferit bir araç için olmayıp bir teklifin parçasını oluşturmaz; sadece çeşitli araç tipleri arasında karşılaştırma yapma amaçlıdır.

Yeni otomobillerin resmi yakıt tüketimi ve resmi spesifik CO2 emisyonları hakkında ayrıntılı bilgiler tüm satış noktalarından ve DAT Deutschen Automobil Treuhand GmbH'dan (www.dat.de) ücretsiz olarak temin edilebilen "Yeni otomobillerin yakıt tüketimi, CO2 emisyonları ve akım tüketimi ile ilgili kılavuz"dan öğrenilebilir.