Citan Mixto | Mercedes-Benz Hafif Ticari Araçlar

Her şey ve herkes için bolca alan: Citan Mixto.

Citan Mixto: İşinin ehli. İşi bilenlerden işini bilenlere.

Citan Mixto: Şehrin kahramanı.

Citan ile size şehrin çeşitli zorluklarına mükemmel uyum sağlayan kompakt ölçülere ve büyük bir yükleme alanına sahip bir şehir kamyoneti sunarız.

Verimlilik açısından baktığınızda Citan her koşulda avantaj sağlar: BlueEFFICIENCY teknolojisine1 ve 100 km'de 4,3 litre tüketime sahip verimli motorları2, uzun bakım aralıkları sayesinde yüksek kullanılabilirliği3 ve ayrıca cezbedici koşullar ve hizmetler4 bütçenizi korur. Ve gideceğiniz yere güvenli bir şekilde varabilmeniz için Citan'ı değerli ilave fonksiyonlara sahip ADAPTIVE ESP® ve iyi tutuşa sahip frenlerle donattık.

İstek üzerine çift kavramalı şanzıman 6G-DCT ile temin edilebilen Citan rahat koltukları, basit kumandası ve hassas uyarlanmış yürüyen aksamı sayesinde şehirde oldukça konforlu, atik ve çevik bir sürüş yapar5. Yüklerken ve yük indirirken cömert yükleme alanının büyük kapıları ve alçak yükleme kenarları sayesinde ne kadar esnek kullanılabildiğine hayran kalacaksınız.

Citan, Mercedes yıldızlı bir şehir kamyonetinin sahip olması gereken her şeye sahiptir. Avantajlarını bir deneme sürüşünde keşfedin. Mercedes-Benz Vans. Born to run.

1

BlueEFFICIENCY paketi, tüm motor versiyonları ve uzunluklardaki standart donanıma dahildir; ancak çift kavramalı şanzıman 6G-DCT ile bağlantılı olarak temin edilemez.

2

5 ileri manuel şanzıman ve ticari araç tescili (N1) ile birlikte BlueEFFICIENCY paketine sahip Citan Panelvan 108 CDI. Şehir içi/şehir dışı/karma yakıt tüketimi: 5,0–4,7/4,4–4,2/4,6–4,3 l/100 km; karma CO2 emisyonları: 119–112 g/km [*]. Gerçek tüketim değerleri, araç ağırlığına ve seçilen donanımlara bağlıdır.

3

40.000 km'ye kadar süren bakım aralıkları.

4

Örneğin Mercedes-Benz'den ömür boyu mobilite garantisi Mercedes-Benz MobiloVan. Bu garanti, bir Mercedes-Benz yetkili servisinde gerçekleştirilen düzenli servislerde maksimum 30 yıl geçerlidir. 01.10.2012 tarihinden itibaren trafiğe çıkış izni olan araçlar için geçerlidir.

5

Çift kavramalı şanzıman 6G-DCT, Citan 112 [6G-DCT ve ticari araç tescili (N1) ile birlikte BlueEFFICIENCY paketine sahip olmayan Citan Panelvan 112. Şehir içi/şehir dışı/karma yakıt tüketimi: 8,1–7,9/5,6–5,5/6,5–6,4 l/100 km; karma CO2 emisyonları: 147–144 g/km] [*] için isteğe bağlı olarak temin edilebilir. Gerçek tüketim değerleri, araç ağırlığına ve seçilen donanımlara bağlıdır. Citan Mixto için temin edilemez.

Öne çıkan özellikler.

  1. Konfor
  2. Sürüş keyfi
  3. Verimlilik
  4. Esneklik
  5. Güvenlik
Citan Mixto: İç mekanda nelerin önemli olduğunu bilir.

Citan, rahat olanı faydalı olanla birleştirir: Sıcak iç mekanında güzel çalışmalar yapılır. İşlevsellik ve konfor, her tür ihtiyacınızda araca bindiğiniz andan araçtan indiğiniz ana kadar büyüleyicidir. Rahat ve yüksek sürücü koltuğu pozisyonundan yükleme işlemini kolaylaştıran alçak kapı ve yükleme kenarlarına kadar.

Sırtınızı koruyan yan destekli rahat sürücü koltuğu hava alır ve dayanıklıdır; ayrıca tıpkı yüksekliği ayarlanabilen direksiyon gibi sürücünün isteklerine göre manuel olarak ayarlanabilir. Tüm kumanda elemanları basit bir şekilde düzenlenmiş olup kolayca kullanılabilir. Kolay okunabilir gösterge tablosu iç mekana ekstra değer katar. Ve ayrıca standart kalorifer ve havalandırma tertibatı ve kullanımı kolay muhafaza konsepti rahat bir çalışma ortamı için katkıda bulunur.

Citan Mixto: Sürüş keyfini çalışırken de deneyimleyin.

Citan'ın güçleri her türlü işin ilerlemesini sağlar. Dar şehir içi trafiğinde kompakt bir manevra kabiliyetinden faydalanırken, şehirler arası trafikte veya otoyolda çekiş gücünün keyfini sonuna kadar çıkarabilirsiniz.
55 kW1 (75 PS), 66 kW2 (90 PS) ve 81 kW3 (110 PS) güçlü torklu dizel motorlardan veya 84 kW4 (114 PS) gücündeki benzin motorlarından biri talep profilinize kesinlikle uyum sağlayacaktır. Yenilikçi BlueEFFICIENCY teknolojisi5 tüketimi azaltarak şirketinizin verimliliğini artırabilir. Motor versiyonuna göre 5 veya 6 ileri manuel şanzıman tahrik gücünü etkili bir şekilde itici güce dönüştürür. Opsiyon olarak sunulan çift kavramalı şanzıman 6G-DCT6 manuel şanzımanın sürüş dinamiği avantajlarını otomatik şanzımanın konforu ile birleştirir.
Servo direksiyon ve bağımsız süspansiyona sahip yürüyen aksamın yay ve sönümleyici tasarımından iyi bir tutuşa sahip tüm frenlere kadar tüm teknik bileşenler aralarında hassas bir uyuma sahiptir. Böylelikle Citan'ın çevikliğini daima rahat bir şekilde yaşayabilirsiniz.

Citan Mixto: Kullanıldıkça karşılığını verir. İster kısa olsun, ister uzun.

Citan ile de mobilitenin geleceğini sorumluluk ve sürdürülebilirlik çerçevesinde oluşturmak Mercedes-Benz markası için bir görevdir. Citan, özellikle de şehir içi trafikte bu iddiayı örnek teşkil edecek şekilde karşılamaktadır. Modern motorlar ve yenilikçi BlueEFFICIENCY teknolojisi5 sayesinde CO2 emisyonu ve tüketim düşük seviyededir. Bu sayede Citan, 100 km'de 4,3 litreden1 başlayarak iyi bir örnek teşkil eder.
Citan, ekonomiklik açısından da bir kazançtır. Verimli yakıt tüketimi ve 40.000 km'ye kadar bakım aralıklarıyla ulaşılan cazip fiyat seviyesi ve düşük işletme maliyetleri sayesinde.

Olası en iyi kullanılabilirlik sizin için ne kadar önemliyse Mercedes-Benz hafif ticari araçlar için de o kadar önemlidir. Bunu hayat boyu Mercedes-Benz MobiloVan7, 8 ile ön plana çıkarıyoruz. Böylece Citan, her sürüş ile uzun vadeli ve sürdürebilir kazançlılığa önemli bir katkı sağlar.

Modern motorlar, elektrik destekli servo direksiyon ve vites değiştirme göstergesi ekonomik sürüşün temelleridir. BlueEFFICIENCY paketi5 sayesinde aracınızın verimliliği daha da artırılır.

Citan Mixto: Her türlü zorluğa göğüs germeye hazır.

Citan günlük işlerin üstesinden etkileyici bir esneklikle gelir. Tüm işinizi üstlenemez ancak sektörünüzden bağımsız olarak işinizi fark edilebilir bir şekilde kolaylaştırabilir. Akıllı yükleme alanı konseptinden ve alçak yükleme kenarlarından asla vazgeçmek istemeyeceksiniz. Çünkü tıpkı yüksek taşıma kapasitesinin esnek kullanımı gibi kolay yükleme ve yük indirme de onun güçleri arasında yer alır. Azami olarak 2 sürgülü kapı ve 180°'ye kadar açılma açısına sahip iki kanatlı arka kapı mükemmel bir erişim sunar.

Citan Mixto: Güvenlik konusunda lider.

Citan, güvenlik konusunda da en öndeki yerini alır: ADAPTIVE ESP®, fren asistanı ve anti blokaj sistemi ABS ve ayrıca iyi bir tutuşa sahip frenler sayesinde kaygan zeminde bile kısa frenleme mesafeleri ile hayran bırakır. Bağımsız süspansiyona sahip yürüyen aksam, otoyol ile teması güvenilir bir şekilde korur. Karlı, çamurlu veya kumlu yolda sürüş yapmanız durumunda ASR anti patinaj kumandasını devre dışı bırakabilirsiniz.

Gereken durumlarda yüksekliği ayarlanabilen kemer gerdiricisi ve kemer gücü sınırlayıcısına sahip üç noktalı emniyet kemerleri çok iyi bir destek sunar. Acil frenleme halinde ikaz flaşörü tertibatı otomatik olarak etkinleştirilir.

Citan ayrıca standart olarak sürücü hava yastığı, gündüz farı ve yokuşta kalkış yardımı ile donatılmıştır. Ön yolcu hava yastığı ve göğüs kafesi hava yastığı opsiyonları9 kaza durumunda yaralanma riskini daha da düşürebilir. Ek olarak ışık ve yağmur sensörü, lastik basıncı denetimi ve aracın arkasındaki çevreyi dikiz aynasında gösteren geri sürüş kamerası gibi asistanlar istek üzerine temin edilebilir.

Citan'ın uyandırdığı tüm bu isteklerin yanı sıra opsiyonel hırsızlık alarm sistemi ile aracınızın yanlış ellere düşmeyeceğinden emin olabilirsiniz.

1

5 ileri manuel şanzıman ve ticari araç tescili (N1) ile birlikte BlueEFFICIENCY paketine sahip Citan Panelvan 108 CDI. Şehir içi/şehir dışı/karma yakıt tüketimi: 5,0–4,7/4,4–4,2/4,6–4,3 l/100 km; karma CO2 emisyonları: 119–112 g/km [*]. Gerçek tüketim değerleri, araç ağırlığına ve seçilen donanımlara bağlıdır.

2

5 ileri manuel şanzıman ve ticari araç tescili (N1) ile birlikte BlueEFFICIENCY paketine sahip Citan Panelvan 109 CDI ve Citan Mixto 109 CDI. Şehir içi/şehir dışı/karma yakıt tüketimi: 5,2–4,7/4,5–4,2/4,7–4,3 l/100 km; karma CO2 emisyonları: 123–112 g/km [*]. Gerçek tüketim değerleri, araç ağırlığına ve seçilen donanımlara bağlıdır.

3

6 ileri manuel şanzıman ve ticari araç tescili (N1) ile birlikte BlueEFFICIENCY paketine sahip Citan Panelvan 111 CDI ve Citan Mixto 111 CDI. Şehir içi/şehir dışı/karma yakıt tüketimi: 4,9–4,8/4,3–4,2/4,5–4,4 l/100 km; karma CO2 emisyonları: 119–115 g/km [*]. Gerçek tüketim değerleri, araç ağırlığına ve seçilen donanımlara bağlıdır.

4

6 ileri manuel şanzıman ve ticari araç tescili (N1) ile birlikte BlueEFFICIENCY paketine sahip Citan Panelvan 112 CDI. Şehir içi/şehir dışı/karma yakıt tüketimi: 7,4–7,3/5,8–5,6/6,4–6,2 l/100 km; karma CO2 emisyonları: 143–140 g/km [*]. Gerçek tüketim değerleri, araç ağırlığına ve seçilen donanımlara bağlıdır.

6G-DCT ve ticari araç tescili (N1) ile birlikte BlueEFFICIENCY paketi olmayan Citan Panelvan 112. Şehir içi/şehir dışı/karma yakıt tüketimi: 8,1–7,9/5,6–5,5/6,5–6,4 l/100 km; karma CO2 emisyonları: 147–144 g/km [*]. Gerçek tüketim değerleri, araç ağırlığına ve seçilen donanımlara bağlıdır.

5

BlueEFFICIENCY paketi, tüm motor versiyonları ve uzunluklardaki standart donanıma dahildir; ancak çift kavramalı şanzıman 6G-DCT ile bağlantılı olarak temin edilemez.

6

Çift kavramalı şanzıman 6G-DCT, Citan 112 [6G-DCT ve ticari araç tescili (N1) ile birlikte BlueEFFICIENCY paketine sahip olmayan Citan Panelvan 112. Şehir içi/şehir dışı/karma yakıt tüketimi: 8,1–7,9/5,6–5,5/6,5–6,4 l/100 km; karma CO2 emisyonları: 147–144 g/km] [*] için isteğe bağlı olarak temin edilebilir. Gerçek tüketim değerleri, araç ağırlığına ve seçilen donanımlara bağlıdır. Citan Mixto için temin edilemez.

7

Bu garanti, bir Mercedes-Benz yetkili servisinde gerçekleştirilen düzenli servislerde maksimum 30 yıl geçerlidir.

8

01.10.2012 tarihinden itibaren trafiğe çıkış izni olan araçlar için geçerlidir.

9

Sadece sürücü ve ön yolcu için göğüs kafesi hava yastığı ile birlikte ön yolcu için temin edilebilir.

Kişilerin ve yükün emniyette olmasını istediğiniz durumlarda.

Esnek yolcu ve yükleme alanı konseptine sahip Mixto.

Citan Mixto, 5 kişiye kadar yer ve geniş bir yükleme alanı sunar. Sadece ekstra uzun versiyonda (A3) temin edilebilir. Yolcu bölümündeki 1. arka koltuk sırasının arkasında bulunan cam donanım, tıpkı üçlü yolcu koltuğuna rahat erişim sağlayan 2 sürgülü kapı gibi donanım kapsamına dahildir. 1/3 ila 2/3 oranda katlanabilir ve ihtiyaç durumunda yükleme alanını genişletir. Mixto, tıpkı diğer hafif ticari araç yapı serilerinde olduğu gibi bir kod üzerinden seçilebilir ve kendine has bir yapı tarzı oluşturmaz.

Yükleme alanında da yeterince güvenlik.

Yük emniyeti için esnek seçenekler.

Yükün güvenli bir şekilde taşınması da bir Mercedes-Benz şehir kamyonetinin kapsamlı emniyet konseptine dahildir. Citan Mixto bu nedenle uygun yük emniyeti ve ayrıca sürücü ve ön yolcunun kargoya karşı olası en iyi şekilde korunması için en iyi ön koşulları sağlar.

Yük emniyetinin özellikleri:

  • Tabandaki 8 sabitleme halkası yükü uygun bir şekilde sabitleyerek yükün kaymasını önler
  • C direğindeki sabit yük emniyeti ızgarası sürücü bölmesi ile yükleme alanını ayırır; opsiyonel
  • Yük emniyeti ızgarasına sahip FOLD & LOAD arka koltuk sırası, pratik bir hızlı değiştirme sistemi ile üçlü koltuğun ızgaralı ayırma paneline dönüştürülmesini sağlar; opsiyonel
  • Yan duvarda sabitleme halkaları, sürgülü kapı sayısına göre 2 veya 3 halka ile; opsiyonel

Yolcu bölümünde de Mercedes-Benz oturma konforu.

Beş kişiyle rahat yolculuk.

Citan Mixto'nun yolcu bölümünde de rahat yolculuk: Üçlü koltuk, yüksekliği ayarlanabilir 3 baş desteği ve tüm koltuklarda üç noktalı emniyet kemerleriyle büyüler. Büyük eşyaların taşınması için ekstra yükleme alanı gerektiğinde ise 1/3 ila 2/3 oranda katlanabilir. Böylelikle 2 veya 5 koltuklu Mixto, esnek yükleme seçeneklerini ön plana çıkarır.

İstek üzerine, entegre yük emniyeti ızgarasına sahip üçlü koltuk temin edilebilir. Koltuk sırası pratik bir hızlı değiştirme işlemi sayesinde birkaç el müdahalesi ile ızgaralı ayırma paneline dönüştürülebilir. Böylelikle yükleme alanı genişletilir ve yük emniyeti ızgarası sürücü ve ön yolcuyu yüke karşı korur.

Her türlü zorluğa göğüs germeye hazır.

Citan günlük işlerin üstesinden etkileyici bir esneklikle gelir. Tüm işinizi üstlenemez ancak sektörünüzden bağımsız olarak işinizi fark edilebilir bir şekilde kolaylaştırabilir. Akıllı yükleme alanı konseptinden ve alçak yükleme kenarlarından asla vazgeçmek istemeyeceksiniz. Çünkü tıpkı yüksek taşıma kapasitesinin esnek kullanımı gibi kolay yükleme ve yük indirme de onun güçleri arasında yer alır. Azami olarak 2 sürgülü kapı ve 180°'ye kadar açılma açısına sahip iki kanatlı arka kapı mükemmel bir erişim sunar.

Citan Mixto, yük emniyeti ızgarasına sahip FOLD & LOAD arka koltuk sırası

Yük emniyeti ızgarasına sahip FOLD & LOAD arka koltuk sırası

Citan Mixto, yan duvar sabitleme halkaları

Yan duvar sabitleme halkaları

Citan Mixto, plastik yükleme alanı tabanı

Plastik yükleme alanı tabanı

* Belirtilen değerler yasal olarak şart koşulan ölçme teknikleri ile elde edilmiştir. 2017/1152 sayılı uygulama direktifinin (AB) 2. maddesinin 2 numaralı hükmüne göre "ölçülen NEFZ- CO2 değerleri" söz konusudur. Yakıt tüketimi değerleri bu değerler temelinde hesaplanmıştır. Belirleyici test yöntemlerinde yapılan yasal düzenlemeler sebebiyle aracın trafik tescili ve duruma göre motorlu araç vergisi için gerekli olan uygunluk belgesinde daha yüksek değerler yazılmış olabilir. Bilgiler münferit bir araç için olmayıp bir teklifin parçasını oluşturmaz; sadece çeşitli araç tipleri arasında karşılaştırma yapma amaçlıdır.

Yeni otomobillerin resmi yakıt tüketimi ve resmi spesifik CO2 emisyonları hakkında ayrıntılı bilgiler tüm satış noktalarından ve DAT Deutschen Automobil Treuhand GmbH'dan (www.dat.de) ücretsiz olarak temin edilebilen "Yeni otomobillerin yakıt tüketimi, CO2 emisyonları ve akım tüketimi ile ilgili kılavuz"dan öğrenilebilir.