Mercedes-AMG GT Concept'in siyah arka plan üzerinde önden ve yandan görünümü.
Maalesef istenen video şu anda sunulamıyor. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.
Tekrar göster

Mercedes-AMG GT Concept'in tasarımı.

Spor otomobil markası AMG Future Performance, hibrit fuar aracını sunar.

Mercedes-AMG GT Concept'in tasarımı.

Spor otomobil markası AMG Future Performance, hibrit fuar aracını sunar.

Mercedes-AMG GT Concept'in siyah arka plan üzerinde üstten ve yandan görünümü
Mercedes-AMG GT Concept'in siyah arka plan üzerinde önden ve yandan görünümü.

Kaslı görünüm.

Kaslı görünüm.

Dış mekan tasarımında son derece kaslı orantılar, büyük hacimler ve hem duygulara hitap eden hem de aynı zamanda en aza indirgenmiş bir yüzey tasarımı göz alıcıdır. Bu konsept araç, duygulara hitap eden duruluğun tasarım felsefesini yansıtırken buna, AMG'ye has performansı da ekler.

“GT Concept, tasarım ifademizin en uç noktasını temsil ederken, aynı zamanda AMG'nin Performance markası olarak kendine özgü profilinin tekrar altını çizmektedir”, diyor Mercedes-Benz Group AG'nin Baş Tasarım Müdürü Gorden Wagener. “O, mükemmel orantıları ile duyulara hitap eden formlara sahip pürist ve yüzey odaklı bir tasarım oluştururken, aynı anda hem ateşli hem de havalı olmayı başarır.”

AMG GT özellikleri.

Mercedes-AMG GT Concept'in siyah arka plan üzerinde yandan görünümü.

AMG GT özellikleri.

Kenarları kırmızı boyalı yatay kirişli Panamericana radyatör ızgarası, fazlasıyla dar kesimli ana far ünitesinin yeni grafiği ve ön apronda baskın biçimde tasarlanmış yan hava kanalları, burada daha da geliştirilmiş karakteristik AMG tasarım özellikleridir ve saf performansın ifadesidir. Çamurluk davlumbazlarına kadar çekilmiş motor kaputu, üzerinde bulunan iki güç kubbesi ile birlikte belirgin spor araç genlerinin altını çizmektedir. Bu durum, özel bir birleşim sayesinde yüzeyleri ışıkta sıvı metalmiş gibi parıldayarak ekstravagant bir görüntü veren Hot kırmızı renk tonu ile de ortaya konmaktadır.

Mercedes-AMG GT Concept'in siyah arka plan üzerinde arkadan ve yandan görünümü.
Mercedes-AMG GT Concept'in arka lambasının detaylı görüntüsü.
Mercedes-AMG GT Concept'in siyah arka plan üzerinde arkadan ve yandan görünümü.

Tipik AMG GT görünümü.

Tipik AMG GT görünümü.

Son derece dar kesimli yatay arka lambalara sahip geniş arka kısım ve arka kapağın formu da aynı şeklide benzersiz AMG GT görünümünü ortaya koyar. Arka lamba sisteminde, arka lambaların üç boyutlu kapak camlarının altında bulunan yeni bir ışık teknolojisi yer almaktadır. Isı tahliyesini sağlamak amacıyla kapak camına oluklu soğutma modülü entegre edilmiştir.

Arka kısımda bulunan diğer tasarım ögeleri ise, geniş ve yanlarda aşağı yönde kavisli karbon görünümlü difüzör ve orta merkezde konumlanmış Mercedes-AMG GT R'ı anımsatan egzoz çıkışıdır.

Mirror Cam'lar.

Mercedes-AMG GT Concept'in mini kameralı dış aynasının detaylı görüntüsü.

Mirror Cam'lar.

Deneysel araçta dış aynaların görevini üstlenen ve aerodinamik avantaj sağlayan, Mirror Cam olarak adlandırdığımız mini kameralar bulunmaktadır. Mirror Cam üzerinde yer alan “EQ Power+” ibaresi, AMG'nin yapacağı hibritleştirmeden bekleneceği gibi, ek performansı belirtmektedir. Çok gösterişli biçimde tasarlanmış ince kollu jantlar ise AMG yüksek performanslı seramik kompozit fren tertibatını açıkça görmemize izin verir. Fren kaliperleri bronz rengine boyanmış olup “AMG Carbon Ceramic” ibaresini taşırlar.

“Nano active fibre technology”.

Mercedes-AMG GT Concept'in son teknoloji ürünü “nano active fibre technology” farlarının detaylı görüntüsü.

“Nano active fibre technology”.

“Nano active fibre technology” ile Mercedes-AMG ilk defa çağ ötesi bir gündüz seyir ışığına sahiptir. Bunlar, serbest tasarıma sahip ışık şeridine entegre edilmiş özel ve çok güçlü bir ışık sisteminden elde edilmektedir. Bu son teknoloji farlar içerisinde birçok teknik aksamla yönlendirilen üç boyutlu ışık etkisi, AMG GT Concept'in kendine has ışık imzasıdır. Sinyal lambası fonksiyonu üst kenarında yer almaktadır. Sıralı yanan sinyal ışıkları (“sıralı yanan sinyal sistemi”) daha da geliştirilerek akıcı ışık huzmesiyle göz doldurmaktadır.