Tasarım süreci, araştırma, geliştirme ve üretim alanları ile sıkı bir işbirliği içinde ilerliyor.

Her şey bir fikir ve çizim ile başlıyor.

Her şey bir fikir ve çizim ile başlıyor.

Tasarım sürecinin başında her zaman bir fikirden bir çizim oluşturuluyor. İster çizim defterinde olsun ister ekranda: Şimdiye kadar sadece tasarımcının kafasında var olan fikirler görünür hale geliyor.

Geometrik bilgiler doğrultusunda oranlar, boyutlar ve grafikten tutarlı bir resim elde etmek için oluşturulan çok sayıda çizimin arasından en iyi ve en etkileyici olanlar seçiliyor.

İlk prototipe giden yol.

Ayrıntılı bir kil model ile tasarım fikri üç boyutlu olarak deneyimlenebiliyor.

İlk prototipe giden yol.

Gerçek mekânsal etkiyi değerlendirebilmek için seçilen taslaklardan hem ayrıntılı 1:4 kil modeller oluşturuluyor hem de veriler üzerinden sanal olarak görüntüleniyor. Bunlar ise tasarımcıların taslaklarını farklı perspektiflerden görüntüleyebildiği ve analiz edebildiği devasa bir projeksiyon ekranı olan Powerwall yardımıyla görselleştiriliyor.

Aracı, doğru boyutta hayal edebiliyor ve ayrıca geometrisi, rengi ve yapısı tek tuşla değiştirilebiliyor. Her iki yöntemin de kendine göre avantajı var, ancak sanal dünya henüz ölçülere uygun modellemenin yerine geçmiş değil.

Ekip, bir varyasyon için son kararı verdikten sonra tarayıcı ve freze makineleri yardımıyla orijinal boyuttaki ilk prototip oluşturuluyor. Tüm detaylar, el işçiliği ile meydana çıkarılıyor. Sonuç ise yeni aracın tüm karakteristik özelliklerini gösteren aldatıcı derecede gerçek bir örnektir.

İç mekan oluşturuluyor.

İç mekan, 1:1 ölçü ile çizimden devralınıyor ve içten dışa doğru geliştiriliyor.
Kil modelin tüm detayları el işçiliği ile meydana çıkarılıyor.
Color & Trim tasarımcıları materyal ve renk seçimine büyük önem veriyor.

İç mekan oluşturuluyor.

İç mekan da ilk önce çizim olarak tasarlanıyor. 1:1 ölçekte bir kil model, estetik olarak geliştirilmiş bir mekan duygusu oluşturulana kadar tasarımcılara biçimlendirmeyi üç boyutlu olarak deneyimleme ve içten dışa doğru çalışma imkanı sunuyor. Hangi konseptin takip edileceğine karar vermek üzere birden fazla iç mekan tasarlanıyor.

Yüzeylerin donatılması için Color & Trim tasarımcıları yüzlerce kumaş, deri, ahşap ve metal örneği arasından materyal ve rengi seçiyor. Dokunun ve rengin etkisi 1:1 çizimler ile "gerçek koşullar" altında bir araya getiriliyor ve tanımlanıyor.

Tüm kumanda ve gösterge elemanları genel olarak araca özel olarak tasarlanıyor ve mükemmel olana kadar geliştiriliyor.

Son.

Prototip, bir fikir ve çizim ile başlayan tasarım sürecinin sonucudur.

Son.

Dış ve iç mekan bir model olarak bir araya getiriliyor. Uzmanlardan oluşan ekip tıpkı bir yapboz gibi ayrı ayrı üretilen parçaları tüm karakteristik özelliklere sahip mükemmel bir otomobilde el işçiliği ile birleştiriyor. Bu otomobil, sonradan üretilen otomobillere aldatıcı bir şekilde çok benziyor. Sahneye bir yıldız çıkıyor.