Dünya çapında beş adet Mercedes-Benz Advanced Design Studio vardır.

Bütün stüdyolardan, Daimler tasarım alanının müdürü Gorden Wagener sorumludur. Advanced Design Studios, Sindelfingen (Almanya), Como (İtalya), Pekin (Çin) ve ayrıca Carlsbad ile Sunnyvale'de (Kaliforniya) bulunuyor.

Como'daki stüdyo özellikle de ünlü Como, Milano ve Turin üçgeni arasında bulunan konumu nedeniyle geleceğin araçlarının iç mekanında uzmanlaşmıştır. Pekin'deki Advanced Design Studio, yeni mobilite konseptleri ve ayrıca iş birlikleri ile büyük bir öneme sahiptir.

Carlsbad'daki tasarımcılar için odak noktasında yarının araç dış mekanları bulunmaktadır. Sunnyvale'deki Advanced Studio ise dijital geleceği ve araçların tutarlı arabirimlerini oluşturmaktadır. Sindelfingen'de ise yaratıcı fikirler bir araya gelir.

Advanced Design Studios, duyumsal netliği yansıtan Mercedes-Benz tasarım felsefesini sürekli olarak geliştirmek ve yeni fikirler ile kökenini ve marka kimliğini kaybetmeden bir Mercedes'i gelecekte de duyumsal ve estetik açıdan net gösterdiği kadar tarz dolu ve sportif de gösteren tasarımsal trendler oluşturmak için önemli dürtüler sunuyor. Gelecek, şimdi başlıyor.