Tasarım.

Geleceğin otomobilinin tasarım dilini yaratıyoruz.

Design Insight


Design Insight.

Design Insight


Design Insight.

 • Felsefe

  Mercedes-Benz tasarım felsefesi.

  Mercedes-Benz tasarım felsefesi, geleneksellik ve modernlik arasındaki yüksek gerilimli alanda çalışıyor.
  Gorden Wagener, Mercedes-Benz Group AG'in tasarım ustasıdır.

  Mercedes-Benz tasarım felsefesi.

  Tasarım, sıra dışı olanı oluşturuyor ve marka resminin kamusal alanda rağbet görmesine önemli katkıda bulunuyor. Daimler tasarım bölümünün tasarımcıları bugünden yarının otomobillerini yaratmak üzere geleneksellik ve modernlik arasındaki yüksek gerilimli alanda çalışırlar.

  Mercedes-Benz Group AG'nin hem ürünleri hem de markalarının mükemmel bir şekilde sahnelenmesi gerektiğinden tutarlı bir tasarım yaklaşımı kaçınılmazdır. Bu nedenle Daimler tasarım ustası Gorden Wagener'ın başında bulunduğu uluslararası ekip, şirketin tüm markalarını ve ürünlerini tasarlıyor; otomobillerden tüm grup markalarının bütünsel kurumsal tasarımına kadar. Tasarımcılar böylelikle müşterinin şirket ile iletişime geçtiği tüm temas noktalarını ve aynı zamanda genel bir deneyim oluşturuyor.

 • Süreç

  Mercedes-Benz tasarımının çalışma şekli.

  Tasarım süreci, inovasyon zenginliğini ve detaylara gösterilen özeni yansıtan bir çizim ile başlıyor.

  Mercedes-Benz tasarımının çalışma şekli.

  İnovasyon zenginliği ve detaylara gösterilen özen bir tasarımcının çalışmasını temsil ediyor. Fikrin ortaya ilk çıktığı andan model oluşturulana kadar tasarımcıların hep birlikte adım adım nihai aracı oluşturması yıllar alıyor. Ekipte ilk başta birbiriyle yarışan çeşitli taslaklardan bir Mercedes-Benz'in bir sonraki nesli oluşuyor.

  Tasarım süreci, geliştirme sürecinin (Mercedes-Benz Development System) ayrılmaz bir parçasıdır. Tasarımcılar, araştırma, geliştirme ve üretim alanları ile sıkı bir işbirliği yapıyor; araç ölçüleri, materyal konseptleri ve üretim yöntemlerini seçiyor ve böylelikle üretilebilirliği sağlıyor.

 • Tasarım Kodu

  Duyumsal netliğin tanımı.

  Mercedes-Benz'in Tasarım Kodu, her model için kendine has bir duyumsal netlik tanımı elde edilmesini sağlıyor.

  Duyumsal netliğin tanımı.

  Mercedes-Benz'in Tasarım Kodu.

  Mercedes-Benz'in Tasarım Kodu.

  Duyumsal netliği yansıtan tasarım felsefesi, modern lüksün ifade biçimi olarak Mercedes-Benz tasarımcılarının yaptığı çalışmalarda odak noktasıdır. Tasarım felsefesi, Tasarım Kodu ile tanımlanıyor. Bu kod, her modelde uygun bir şekilde yorumlanan altı kılavuza dayanır. Böylelikle her aracın kendine has bir karakteri olur ve yine de Mercedes-Benz aracı olarak tanınır.

Advanced Design Studios


Advanced Design Studios.

Gelecek ile kurulan iletişim.

Advanced Design Studios


Advanced Design Studios.

Gelecek ile kurulan iletişim.

Advanced Design Studios'un tasarımcıları, geleceğin binek ve ticari araçlarını tasarlıyor.

Daimler Design departmanının tasarımcıları her gün, yıllar sonra bile yolda bakışları üzerine çeken araçlar tasarlıyorlar. Beş Mercedes-Benz Advanced Design Studios'undaki meslektaşlarınız ise çok daha ileri gidiyor. Çoğu zaman on yıl ve sonrasını düşünüyorlar. Sadece yerel piyasaya uyum sağlamıyorlar, aynı zamanda diğer kıtalar ve yabancı kültürlerden ilham alıyorlar.

Kilden modeller ise Advanced Design Studios'un hayali tasarımlarını somut hale getiriyor.

Görevleri, küresel olarak ileriye dönük düşünmek, kültürel iletişimi korumak ve trend araştırmaları yapmaktır. O nedenle beş Mercedes-Benz Advanced Design Studios'un dördü yurt dışı merkezlidir. Aslen önemli olan modaların peşinde koşmak değildir. Önemli olan on yıllar boyunca Mercedes-Benz markasının değerini arttıracak uzun vadeli trendleri keşfetmektir; teknoloji, performans, konfor ve güvenlik açısından en yüksek talepleri karşılayan fikirleri bulmaktır. Advanced Design Studios, tasarımcıların seri üretimi düşünmeden fikirlerini özgürce gösterebildiği yaratıcı mekanlardır.

Advanced Design Studios - Merkezler


Advanced Design Studios - Merkezler.

Advanced Design Studios - Merkezler


Advanced Design Studios - Merkezler.

 • Carlsbad

  Advanced Exterior Design Studio Carlsbad.

  Kaliforniya Carlsbad'da vizyoner Showcar'lar için dış mekanlar tasarlanıyor, araç araştırmaları yapılıyor ve mobilite konseptleri oluşturuluyor.

  Advanced Exterior Design Studio Carlsbad.

  Advanced Design Studios, tasarımcıların seri üretimi düşünmeden fikirlerini özgürce gösterebildiği yaratıcı mekanlardır. Kaliforniya Carlsbad'da tasarımcılar, yarın ve yarından sonrası için Showcar'ların dış mekanını tasarlıyor, araç araştırmaları yapıyor ve mobilite konseptleri oluşturuyor. Tipik Kaliforniya yaşam tarzı ve ayrıca Hollywood'a olan yakınlık merkezin üzerinde etkisini gösteriyor. Böylelikle Carlsbad'da, Mercedes-Benz standart tasarımında da izlerini bırakan özel bir yaratıcılık ortaya çıkıyor ve yeni perspektifler açıyor.

  Advanced Exterior Design Studio Carlsbad, Amerikan otomobil dünyasının zevklerini ön plana çıkarıyor.

  Stüdyoların bir diğer görevi de trendleri tespit etmek ve Avrupa'daki zevklerden kısmen farklı olduğundan Amerikan otomobil dünyasının zevklerini devralmaktır.

  Ancak tüm projelerde duyumsal netliği yansıtan eşsiz Mercedes-Benz tasarım felsefesi göze çarpıyor. Carlsbad bunun için diğer Advanced Design Studio merkezleri ile sıkı bir iş birliği yapıyor.

 • Como

  Advanced Interior Design Studio Como.

  Advanced Interior Design Studio Como, tarz dolu bir İtalyan villasında ikamet etmektedir.

  Advanced Interior Design Studio Como.

  Tasarımcılar, Como'daki stüdyoda oldukça gelişmiş iç mekan konseptleri tasarlıyor; burada Color & Trim (renk ve süsleme) merkezi bir role sahiptir.

  Tasarımcılara oldukça ilham veren çağdaş tavan resimleri, uzun holler ve farklı terakota ile ahşap zeminlere sahip 1750 yılında inşa edilmiş villa, Como, Milano ve Turin üçgeni arasında yer alıyor. Burası, tasarımcıların hissettiği yakınlığı günlük işlerine de yansıttığı mobilya endüstrisi ve moda dünyasının evidir.

  Geleneksel zanaat, Como'daki tasarımcılara geleceği gösteren iç mekanların tasarımına ilham veriyor.

  Burada geleneksel zanaat büyük değer gördüğünden, Advanced Interieur Design Studio için ideal bir çevre oluşuyor. Bu yüzden Como'daki yaratıcı kişiler bölgenin etkilerine açıktır ve bu ilhamla yeni araç iç mekanlarına hayat verirler. Yeni renkler ve materyaller, yeni dürtülerle her gün tekrardan bir araya getiriliyor, ayrıntılar ortaya çıkarılıyor ve iç mekanın formları duyumsal netliği yansıtan tasarım felsefesi yardımıyla sürekli olarak geliştiriliyor.

 • Pekin

  Advanced Design Studio Pekin.

  Advanced Design Studio Pekin, Asya'daki Mercedes-Benz tasarım merkezidir.
  Advanced Design Studios Pekin'in odağında yeni mobilite konseptleri bulunuyor.

  Advanced Design Studio Pekin.

  Pekin'deki Advanced Design Studio oradaki AR-GE merkezinin kalbi ve Asya'daki şirketin yeni tasarım merkezidir. Ana görevi, Çinli müşterilere daha yoğun bir Mercedes-Benz marka deneyimi sunmaktır. Stüdyo; tasarım, kültür ve mobilite trendinin sismografı olarak global Daimler tasarım ağının sabit bir bileşenidir. Çin'den gelen yaratıcı fikirler, Mercedes-Benz tasarımının çalışmalarını zenginleştiriyor. Görevleri, Advanced Design konsept araçları ve çeşitli ortak projelerden diğer tasarım stüdyolarıyla rekabet ve seri araçların tasarımına kadar uzanıyor.

 • Sindelfingen

  Advanced Design Studio Sindelfingen.

  Burada tüm fikirler birleşiyor: Advanced Design Studio Sindelfingen.
  Advanced Design Studio Sindelfingen'de Mercedes-Benz markasının tasarım dili 20 veya 30 yıl içinde oluşuyor.

  Advanced Design Studio Sindelfingen.

  Sindelfingen'deki Advanced Design Center, Mercedes-Benz tasarımının beyin takımıdır. Burada güzellik, geleceği göstererek daha derin bir anlam kazanıyor. Sindelfingen'deki tasarımcılar bu ruhtan ilham alarak her gün geleceğin otomobil portföyü üzerinde çalışıyor. Kişisel ve kültürel ilhamları geleceğin mobilitesine uygularken fikirlerine sınır koymuyorlar: Burada Showcar'lar, araştırma araçları, ürün ve tasarım fikirleri planlanıyor. Burada, markanın 20 veya 30 yıl içerisinde hangi tasarım dilini konuşacağına karar veriliyor.

 • Sunnyvale

  Advanced UX Design Studio Sunnyvale.

  Advanced UX Design Studio Sunnyvale, Kaliforniya'nın ilham veren güneşi altındaki Silikon Vadisinde bulunuyor.

  Advanced UX Design Studio Sunnyvale.

  Sunnyvale'deki Mercedes-Benz Advanced Design Center, Mercedes-Benz Research & Development North America, Inc.'nin bir parçasıdır. Merkez, çeşitli uzmanlık alanlarından gelen uzmanlar ile sıkı bir iş birliği için idealdir: Burada sadece çevrede bulunan birinci sınıf Stanford veya Berkeley üniversitelerinin yakınlığından faydalanmazsınız. Aynı zamanda çok sayıda yerleşik ileri teknoloji şirketi ile düzenli bir bilgi alışverişi sağlanıyor, ekipler birbirlerinden ilham alarak trendleri uyguluyor ve bazı fikirler Showcar'lar ve seri otomobillere yansıtılıyor.

  Silikon Vadisinin çevresindeki çeşitli uzmanlık alanlarından gelen uzmanlar ile yapılan bilgi alışverişi geleceğin kumanda konseptlerine yansıtılıyor.

  Sunnyvale'deki Advanced Design Studios uzmanları, dijital otomobil kullanıcısı deneyimlerinin ve geleceğin Mercedes-Benz araçları, konsept ve araştırma araçları ve diğer dijital uygulamalar için kullanım deneyimleri üzerine uzmanlaşmış etkileşimlerin tasarımına yoğunlaşıyor. Tasarımcılar, mühendisler ile birlikte geleceğin aracı için yenilikçi içerikler, konseptler, tasarımlar ve prototipler geliştiriyor. Ekipler ayrıca sosyal, kültürel ve teknolojik trendleri dikkate alarak stratejiler geliştiriyor ve uyguluyor.

Mercedes-AMG GT Concept


Çarpıcılığın son noktası: Mercedes-AMG GT Concept'in tasarımı.

Spor otomobil markası AMG Future Performance, hibrit fuar aracını sunar.

Mercedes-AMG GT Concept


Çarpıcılığın son noktası: Mercedes-AMG GT Concept'in tasarımı.

Spor otomobil markası AMG Future Performance, hibrit fuar aracını sunar.

Affalterbach'tan gelen dört kapılı spor otomobil.

Mercedes-AMG GT Concept'in siyah arka plan üzerinde yandan görünümü.

Affalterbach'tan gelen dört kapılı spor otomobil.

Mercedes-AMG GT Concept fuar aracı ile spor otomobil ve performans markası bize AMG'nin ne tür alternatif tahrik konseptleri tasarladığı hakkında bir ön izleme sunmaktadır. AMG GT'nin başarılarla dolu hikayesi Affalterbach'tan gelen dört kapılı spor otomobil ile aralıksız devam etmekte.