Yenilikçi Roadster teknolojileri.

Yenilikçi Roadster teknolojileri.

SLC, bir Roadster'ın benzersiz sürüş keyfini bir Coupé'nin günlük kullanılabilirliği ve yüksek ses konforu ile birleştirir. Konforlu ve akıllı çözümler sayesinde SLC her mevsimde ve neredeyse her hava şartında üstü açık şekilde sürülebilir.

 • MAGIC SKY CONTROL

  Hem gökyüzüne böylesine yakın.

  MAGIC SKY CONTROL sayesinde opsiyon olarak sunulan panoramik Vario tavan tek dokunuşla karartılabilir.
  Panoramik Vario tavanın her iki cam seçeneği, Mercedes-Benz SLC'nin iç mekanından yukarı doğru serbest bir görüş sağlamaktadır.
  Panoramik Vario tavanın her iki cam seçeneği, Mercedes-Benz SLC'nin iç mekanından yukarı doğru serbest bir görüş sağlamaktadır.

  Hem gökyüzüne böylesine yakın.

  Gökyüzü ile yolların en güzel birleşimi: Opsiyon olarak sunulan panoramik Vario tavan. Aracın üstü kapalı olduğunda dahi, açık hava hissi için isteğiniz doğrultusunda MAGIC SKY CONTROL ile gökyüzünü görebilmenizi sağlar: Tek dokunuşla koyu cam tam saydam hale gelir. Ve iç mekan daha geniş hissedilir. Karartılmış durumdayken iç mekanın ısınması önemli ölçüde azaltılır.

 • AIRSCARF

  Yazı ensenizde hissedin.

  Resimde, açık havada Mercedes-Benz SLC'nin AIRSCARF baş bölgesi ısıtması gösterilmektedir.
  Resimde, açık havada Mercedes-Benz SLC'nin AIRSCARF baş bölgesi ısıtmasının bir görünümü gösterilmektedir.

  Yazı ensenizde hissedin.

  Mercedes-Benz tarafından geliştirilmiş olan isteğe bağlı baş bölgesi ısıtması AIRSCARF, bir düğmeye basarak sürücü ve ön yolcunun omuzlarına ve boyunlarına sıcak havadan görünmez bir atkı örttüğü için açık hava sezonunu uzatır. İstenen sıcaklık üç kademede ayarlanabilir.

 • AIRGUIDE

  Hava siperi.

  Resimde, Mercedes-Benz SLC'nin isteğe bağlı AIRGUIDE arka rüzgar deflektörü sisteminin indirilmiş hali gösterilmektedir.
  Resimde, Mercedes-Benz SLC'nin isteğe bağlı AIRGUIDE arka rüzgar deflektörü sisteminin yukarı doğru açılmış hali gösterilmektedir.

  Hava siperi.

  Opsiyon olarak sunulan AIRGUIDE arka rüzgar deflektörü sistemi ile, üstü açık sürüşlerde cereyan ve rüzgar sesi en aza indirilir ve konfor hissedilir biçimde artar. İki adet şeffaf döner platformdan oluştuğu için geriye doğru görüşü de engellemez. Hareket ettirilebilir, bireysel olarak ayarlanabilir plastik camlar, takla emniyet demirlerinin arka tarafına sabitlenmiştir. Buradan, yolcuların baş ve ensesinin çevresinde belirgin şekilde daha az cereyan oluşacak biçimde hava akımını yönlendirir.

 • Bagaj muhafazası

  Açık hava konforu.

  Resimde, Mercedes-Benz SLC'nin açık durumdaki bagajı gösterilmektedir.

  Açık hava konforu.

  Kısmi otomatik bagaj ayrıma paneli, Vario tavana kumanda etmeyi daha konforlu hale getirir. Arttırılmış bagaj hacmi sağlayan bölme üst pozisyonda bulunuyorsa, tentenin açılması esnasında otomatik olarak aşağı kaydırılır; elle kapatılmasına gerek kalmaz. Sistem ayrıca emniyetli bir şekilde çalışır. Bir engelle karşılaşılırsa veya bagajda bulunan eşyalardan yer kalmazsa işlem durur ve sürücü ikaz edilir.