İki dünyanın en iyisi.

Mercedes-Benz Plug-in hibrit modellerini keşfedin.

İki dünyanın en iyisi.

Mercedes-Benz Plug-in hibrit modellerini keşfedin.

İki dünyanın en iyisi.

Mercedes-Benz Plug-in hibrit modellerini keşfedin.

EQ Power nedir?


Daha fazla güç, daha az tüketim.

EQ Power nedir?


Daha fazla güç, daha az tüketim.

Plug-in hibrit tahrikine sahip EQ Power modellerimiz, iki dünyanın en iyisini birleştirir: İçten yanmalı motorun menziline sahip bir elektrik motorunun dinamizmi ve verimi. Şehir içi trafiğinde tamamen elektrikle sürülebilir, evde ve kamusal şarj istasyonlarında şarj edilebilir ve uzun güzergahlarda kısa şarj sürelerinin alışıldık konforunu sunarlar.

EQ Power araçlarını keşfedin


Mercedes-Benz'in EQ Power araçları.

EQ Power araçlarını keşfedin


Mercedes-Benz'in EQ Power araçları.

Mercedes-Benz'in geniş EQ Power filosunda her ihtiyaç için doğru Plug-in hibrit tahrikli araç bulunur.

"Herkes aracından farklı şeyler bekler. Bana tam olarak uyan bir Plug-in hibrit var mı?"

Elbette. Plug-in hibritinizi ister yalnızca şehir içinde kullanın, ister uzun yol gidip gelmek zorunda olun. Büyük filomuzda herkes için uygun bir model bulunur.

 • C-Serisi 350 e Sedan

  Resimde, Plug-in hibrit tahriğine sahip C-Serisi Sedan C 350 e ön yan taraftan gösterilmektedir.

  C-Serisi 350 e Sedanın karma test evresinde akım tüketimi: 13,2- ,0 kWh/100km<p>Gerçek sürüş koşullarında, sertifikalı norm değerlerine göre sapmalar ortaya çıkabilir. Gerçek değerleri kişisel sürüş tarzı, çevre ve yol durumu gibi çeşitli faktörler etkilemektedir.</p>; karma yakıt tüketimi: 2,4-2,1 l/100 km; karma CO2 emisyonları: 54-48 g/km<p>Yakıt tüketimi ve CO2 emisyonları ile ilgili verilen değerler, öngörülen ölçme yöntemine (§ 2 Nrn.5, 6, 6a Pkw-EnVKV yönetmeliğinin geçerli olan metnine) göre belirlenmiştir. Bilgiler, münferit bir araç ile ilgili olmayıp, bir teklifin parçası değildir; sadece çeşitli araç tipleri arasında karşılaştırma yapma amacına hizmet ederler.</p>.

  +31 km

  Elektrikli menzil<p>Gerçek sürüş koşullarında, sertifikalı norm değerlerine göre sapmalar ortaya çıkabilir. Gerçek değerleri kişisel sürüş tarzı, çevre ve yol durumu gibi çeşitli faktörler etkilemektedir.</p>

  5,9 sn

  0-100 km/saat

  C 350 e Sedan.

  C 350 e Sedan.

  Aracın teknolojisi, optimal verim, etkileyici dinamizm ve aracın ön iklimlendirilmesi olanağı sayesinde bu güne kadar görülmemiş bir konfor sağlar. Ayrıca C-Serisinde tipik olan günlük kullanım rahatlığını sağlar.

  2,5 litrenin altında standart tüketim<p>Gerçek sürüş koşullarında, sertifikalı norm değerlerine göre sapmalar ortaya çıkabilir. Gerçek değerleri kişisel sürüş tarzı, çevre ve yol durumu gibi çeşitli faktörler etkilemektedir.</p> – C 350 e Sedan ve C 350 e Estate, C-Serisinin en ekonomik modelleridir. Buna rağmen dinamizm asla yetersiz kalmaz: 600 Nm maksimum torkta 205 kW'lık (279 PS) sistem performansı ile C 350 e Sedan, 6,0 saniyeden kısa sürede 0'dan 100km/saate çıkar. Tek başına içten yanmalı motor 155 kW ve 350 Nm gücündedir. Ayrıca 60 kW ve 340 Nm gücündeki elektrik motoru, hızlanma sırasında performansta ekstra artış sağlar. Örneğin şehir içinde aracı tamamen tek başına 31 kilometreye<p>Gerçek sürüş koşullarında, sertifikalı norm değerlerine göre sapmalar ortaya çıkabilir. Gerçek değerleri kişisel sürüş tarzı, çevre ve yol durumu gibi çeşitli faktörler etkilemektedir.</p> kadar taşıyabilir.

  Yüksek voltajlı akünün harici şarjı hızlı olduğu kadar basit gerçekleşir (duvar tipi şarj ünitesi/şarj istasyonu ile yaklaşık 90 dk. veya ev tipi priz yoluyla yaklaşık 180 dk.). Ön iklimlendirme istenen konforlu atmosferi sağlar ve C 350 e Sedan, bir Plug-in hibrit için etkileyici olan 335 litrelik bagaj hacmiyle günlük kullanımda kendini kanıtlar.

 • C-Serisi 350 e Estate

  Resimde, Plug-in hibrit tahriğine sahip C-Serisi Estate C 350 e çapraz yandan gösterilmektedir.

  C-Serisi 350 e Estate'in karma test evresinde akım tüketimi: 13,8 - 11,7 kWh/100km<p>Gerçek sürüş koşullarında, sertifikalı norm değerlerine göre sapmalar ortaya çıkabilir. Gerçek değerleri kişisel sürüş tarzı, çevre ve yol durumu gibi çeşitli faktörler etkilemektedir.</p>; karma yakıt tüketimi: 2,4-2,1 l/100 km; karma CO2 emisyonları: 55-49 g/km<p>Yakıt tüketimi ve CO2 emisyonları ile ilgili verilen değerler, öngörülen ölçme yöntemine (§ 2 Nrn.5, 6, 6a Pkw-EnVKV yönetmeliğinin geçerli olan metnine) göre belirlenmiştir. Bilgiler, münferit bir araç ile ilgili olmayıp, bir teklifin parçası değildir; sadece çeşitli araç tipleri arasında karşılaştırma yapma amacına hizmet ederler.</p>.

  +31 km

  Elektrikli menzil<p>Gerçek sürüş koşullarında, sertifikalı norm değerlerine göre sapmalar ortaya çıkabilir. Gerçek değerleri kişisel sürüş tarzı, çevre ve yol durumu gibi çeşitli faktörler etkilemektedir.</p>

  6,2 sn

  0-100 km/saat

  Estate olarak C 350 e.

  Estate olarak C 350 e.

  C 350 e Estate'in Plug-in hibrit teknolojisi, optimal verim, etkileyici dinamizm ve aracın ön iklimlendirilmesi olanağı sayesinde bu güne kadar görülmemiş bir konfor sağlar. Ayrıca C-Serisi için tipik olan günlük kullanım rahatlığı sağlar.

  2,5 litrenin altında standart tüketim<p>Gerçek sürüş koşullarında, sertifikalı norm değerlerine göre sapmalar ortaya çıkabilir. Gerçek değerleri kişisel sürüş tarzı, çevre ve yol durumu gibi çeşitli faktörler etkilemektedir.</p> – C 350 e Sedan ve C 350 e Estate, C-Serisinin en ekonomik modelleridir. Buna rağmen dinamizm asla yetersiz kalmaz: Tek başına içten yanmalı motor 155 kW ve 350 Nm gücündedir. Ayrıca 60 kW ve 340 Nm gücündeki elektrik motoru, hızlanma sırasında performansta ekstra artış sağlar. Örneğin aracı şehir içinde tamamen tek başına 31 kilometreye<p>Gerçek sürüş koşullarında, sertifikalı norm değerlerine göre sapmalar ortaya çıkabilir. Gerçek değerleri kişisel sürüş tarzı, çevre ve yol durumu gibi çeşitli faktörler etkilemektedir.</p> kadar taşır.

  Yüksek voltajlı akünün harici şarjı hızlı olduğu kadar basit gerçekleşir (duvar tipi şarj ünitesi/şarj istasyonu ile yaklaşık 90 dk. veya ev tipi priz yoluyla yaklaşık 180 dk.). Ön iklimlendirme istenen konforlu atmosferi sağlar ve C 350 e Estate, bir Plug-in hibrit için etkileyici olan 350 litrelik bagaj hacmiyle (arka koltuk sırası yatırıldığında 1.370 litre) günlük kullanımda kendini kanıtlar.

 • E-Serisi 350 e

  Resimde, Plug-in hibrit tahrike sahip E-Serisi Sedan E 350 e çapraz yandan gösterilmektedir.

  E-Serisi 350 e'nin karma test evresinde akım tüketimi: 14,0-11,5 kWh/100 km<p>Gerçek sürüş koşullarında, sertifikalı norm değerlerine göre sapmalar ortaya çıkabilir. Gerçek değerleri kişisel sürüş tarzı, çevre ve yol durumu gibi çeşitli faktörler etkilemektedir.</p>; karma yakıt tüketimi: 2,5-2,1 l/100 km<p>Gerçek sürüş koşullarında, sertifikalı norm değerlerine göre sapmalar ortaya çıkabilir. Gerçek değerleri kişisel sürüş tarzı, çevre ve yol durumu gibi çeşitli faktörler etkilemektedir.</p>; karma CO2 emisyonları: 57-49 g/km<p>Yakıt tüketimi ve CO2 emisyonları ile ilgili verilen değerler, öngörülen ölçme yöntemine (§ 2 Nrn.5, 6, 6a Pkw-EnVKV yönetmeliğinin geçerli olan metnine) göre belirlenmiştir. Bilgiler, münferit bir araç ile ilgili olmayıp, bir teklifin parçası değildir; sadece çeşitli araç tipleri arasında karşılaştırma yapma amacına hizmet ederler.</p>.

  +33 km

  Elektrikli menzil<p>Gerçek sürüş koşullarında, sertifikalı norm değerlerine göre sapmalar ortaya çıkabilir. Gerçek değerleri kişisel sürüş tarzı, çevre ve yol durumu gibi çeşitli faktörler etkilemektedir.</p>

  6,2 sn

  0-100 km/saat

  E 350 e.

  E 350 e.

  Plug-in hibrit teknolojisine sahip ilk E-Serisi: E 350 e, etkileyici çeviklikte sürüş verimini lokal emisyonsuz sürüş ile birleştirir. İçten yanmalı motor ve elektrik motorundan oluşan kama tahrik sistemi ile serisinin önde gelen aracıdır.

  Hibrit tahriki, 155 kW (211 PS) ve maksimum 350 Nm gücündeki 4 silindirli benzinli motordan oluşur. 65 kW (88 PS) ve maksimum 440 Nm gücündeki bir elektrik motoru tarafından desteklenir. Şehir için ideal: E 350 e, 33 km'ye<p>Gerçek sürüş koşullarında, sertifikalı norm değerlerine göre sapmalar ortaya çıkabilir. Gerçek değerleri kişisel sürüş tarzı, çevre ve yol durumu gibi çeşitli faktörler etkilemektedir.</p> kadar tamamen elektrikle ve böylece lokal emisyonsuz sürüş olanağı sağlar. Şehir dışında elektrikli çalışmada 130 km/saate kadar çıkabilir. Takviye fonksiyonu ekstra destek sağlar. Elektrik motorunun ilave torku ile çeviklikte hissedilir bir artış sağlanır.

  E 350 e şarj sırasında da hızlıdır: Yüksek voltajlı akü, duvar tipi şarj ünitesinde 1,5 saatte ve ev tipi prizde maksimum 3 saatte şarj edilir. Zeki tam hibrit tahriki, ayrıca sürücüyü verimli bir sürüş tarzında da destekler. Sonuç: Gereken yerde optimal kullanımlı menzil ve lokal emisyonsuz sürüş.

 • GLC 350 e 4MATIC.

  Resimde, Plug-in hibrit tahriğine sahip GLC 350 e 4MATIC çapraz yandan gösterilmektedir.

  GLC 350 e 4MATIC'in karma test evresinde akım tüketimi: 15,2 – 13,9 kWh/100km<p>Gerçek sürüş koşullarında, sertifikalı norm değerlerine göre sapmalar ortaya çıkabilir. Gerçek değerleri kişisel sürüş tarzı, çevre ve yol durumu gibi çeşitli faktörler etkilemektedir.</p>; karma yakıt tüketimi: 2,7-2,5 l/100 km<p>Gerçek sürüş koşullarında, sertifikalı norm değerlerine göre sapmalar ortaya çıkabilir. Gerçek değerleri kişisel sürüş tarzı, çevre ve yol durumu gibi çeşitli faktörler etkilemektedir.</p>; karma CO2 emisyonları: 64-59 g/km<p>Yakıt tüketimi ve CO2 emisyonları ile ilgili verilen değerler, öngörülen ölçme yöntemine (§ 2 Nrn.5, 6, 6a Pkw-EnVKV yönetmeliğinin geçerli olan metnine) göre belirlenmiştir. Bilgiler, münferit bir araç ile ilgili olmayıp, bir teklifin parçası değildir; sadece çeşitli araç tipleri arasında karşılaştırma yapma amacına hizmet ederler.</p>.

  +34 km

  Elektrikli menzil<p>Gerçek sürüş koşullarında, sertifikalı norm değerlerine göre sapmalar ortaya çıkabilir. Gerçek değerleri kişisel sürüş tarzı, çevre ve yol durumu gibi çeşitli faktörler etkilemektedir.</p>

  5,9 sn

  0-100 km/saat

  GLC 350 e 4MATIC. Plug-in hibrit tekniğine sahip ilk orta büyüklükte SUV.

  GLC 350 e 4MATIC. Plug-in hibrit tekniğine sahip ilk orta büyüklükte SUV.

  GLC 350 e 4MATIC her tahrikin en iyi yönünü alır: Güç, sessizlik ve sınırsız verim. Tahrik sistemi, çevik sürüş keyfini çok düşük yakıt tüketimi ve lokal emisyonsuz sürüş ile birleştirir.

  GLC 350 e 4MATIC, 34 km'ye kadar<p>Gerçek sürüş koşullarında, sertifikalı norm değerlerine göre sapmalar ortaya çıkabilir. Gerçek değerleri kişisel sürüş tarzı, çevre ve yol durumu gibi çeşitli faktörler etkilemektedir.</p> tamamen elektrikle sürüş sağlar. 235 kW (320 PS) sistem performansı ve 560 Nm sistem torku ile birimine yeni standartlar getirir. Tamamen elektrikli çalışmada 140 km/saatlik azami hıza ulaşır.

  8,7 kWh (22 Ah) kapasiteli lityum-iyon yüksek voltajlı akü, şarj istasyonlarında maksimum 2 saatte ve ev tipi prizlerde 4 saatin biraz üzerinde sürede şarj edilir. Ayrıca sürüş sırasında reküperasyon yoluyla da şarj edilebilir. Özellikle verimli bir sürüş için gereken enerjinin kullanılabilirliğini iyileştirir.

 • GLC 350 e 4MATIC Coupé

  Resimde, Plug-in hibrit tahriğine sahip GLC 350 e 4MATIC Coupé ön yan taraftan gösterilmektedir.

  GLC 350 e 4MATIC Coupé'nin karma test evresinde akım tüketimi: 15,2-13,9 kWh/100km[1]; karma yakıt tüketimi: 2,7-2,5 l/100 km<p>Gerçek sürüş koşullarında, sertifikalı norm değerlerine göre sapmalar ortaya çıkabilir. Gerçek değerleri kişisel sürüş tarzı, çevre ve yol durumu gibi çeşitli faktörler etkilemektedir.</p>; karma CO2 emisyonları: 64-59 g/km<p>Yakıt tüketimi ve CO2 emisyonları ile ilgili verilen değerler, öngörülen ölçme yöntemine (§ 2 Nrn.5, 6, 6a Pkw-EnVKV yönetmeliğinin geçerli olan metnine) göre belirlenmiştir. Bilgiler, münferit bir araç ile ilgili olmayıp, bir teklifin parçası değildir; sadece çeşitli araç tipleri arasında karşılaştırma yapma amacına hizmet ederler.</p>.

  +34 km

  Elektrikli menzil<p>Gerçek sürüş koşullarında, sertifikalı norm değerlerine göre sapmalar ortaya çıkabilir. Gerçek değerleri kişisel sürüş tarzı, çevre ve yol durumu gibi çeşitli faktörler etkilemektedir.</p>

  5,9 sn

  0-100 km/saat

  GLC 350 e 4MATIC Coupé.

  GLC 350 e 4MATIC Coupé.

  Yaşam tarzınız bu kadar sportif ve verimli olabilir: Plug-in hibrit GLC 350 e 4MATIC Coupé, çevik dinamik sürüşü tamamen yeni bir seviyedeki ekonomik tüketim ile birleştirir.

  GLC 350 e 4MATIC Coupé'nin tahriği, 155 kW (211 PS) ve 350 Nm gücündeki bir içten yanmalı motor ve 85 kW (116 PS) ve 340 Nm gücündeki bir elektrik motoru tarafından sağlanır. Bu, toplam 235 kW'lık (320 PS) bir sistem performansı ortaya çıkarır. Ekstra torklu takviye efekti ve tüm tekerleklerden çekiş sistemi 4MATIC özellikle çevik bir dinamik sürüş sağlar.

  Lityum-iyon yüksek voltajlı akünün şarj edilmesi de aynı şekilde hızlıdır: Şarj istasyonlarında maksimum 2 saatte ve ev tipi prizlerde 4 saatin biraz üzerinde bir sürede şarj edilir. Elektrikli tahriki mümkün olduğu kadar verimli kullanmak için zeki tam hibrit tahriki yolun ilerleyişini ve trafik durumunu dikkate alır. Bu, sizin için elektrik menzilinin optimal kullanımı ve daha fazla verim anlamına gelir.

 • GLE 500 e 4MATIC

  Resimde, Plug-in hibrit tahriğine sahip GLE 500 e 4MATIC'in dış mekanı ön çaprazdan gösterilmektedir.

  GLE 500 e 4MATIC'in karma test evresinde akım tüketimi: 18,0-16,7 kWh/100 km<p>Gerçek sürüş koşullarında, sertifikalı norm değerlerine göre sapmalar ortaya çıkabilir. Gerçek değerleri kişisel sürüş tarzı, çevre ve yol durumu gibi çeşitli faktörler etkilemektedir.</p>; karma yakıt tüketimi: 3,7-3,3 l/100 km<p>Gerçek sürüş koşullarında, sertifikalı norm değerlerine göre sapmalar ortaya çıkabilir. Gerçek değerleri kişisel sürüş tarzı, çevre ve yol durumu gibi çeşitli faktörler etkilemektedir.</p>; karma CO2 emisyonları: 84-78 g/km<p>Yakıt tüketimi ve CO2 emisyonları ile ilgili verilen değerler, öngörülen ölçme yöntemine (§ 2 Nrn.5, 6, 6a Pkw-EnVKV yönetmeliğinin geçerli olan metnine) göre belirlenmiştir. Bilgiler, münferit bir araç ile ilgili olmayıp, bir teklifin parçası değildir; sadece çeşitli araç tipleri arasında karşılaştırma yapma amacına hizmet ederler.</p>.

  +30 km

  Elektrikli menzil<p>Gerçek sürüş koşullarında, sertifikalı norm değerlerine göre sapmalar ortaya çıkabilir. Gerçek değerleri kişisel sürüş tarzı, çevre ve yol durumu gibi çeşitli faktörler etkilemektedir.</p>

  5,3 sn

  0-100 km/saat

  GLE 500 e 4MATIC.

  GLE 500 e 4MATIC.

  Çevre dostu kullanımı ve sürüş keyfini benzersiz şekilde birleştirir.

  650 Nm maksimum torkta 325 kW'lık (442 PS) sistem performansı ile GLE 500 e 4MATIC son derece etkileyici bir sürüş performansı sunar. Turbo şarj ile V6 silindirli benzinli motor 245 kW (333 PS) ve maksimum 480 Nm gücündedir; sürekli elektrik motoru, 85 kW (115 PS) ve 340 Nm torka kadar destek sağlar. Örneğin, elektrik motoru şehir içinde aracı tamamen tek başına 30 kilometreye<p>Gerçek sürüş koşullarında, sertifikalı norm değerlerine göre sapmalar ortaya çıkabilir. Gerçek değerleri kişisel sürüş tarzı, çevre ve yol durumu gibi çeşitli faktörler etkilemektedir.</p> kadar ve 130 km/saat hıza kadar taşıyabilir.

  8,7 kWh enerji kapasiteli lityum-iyon yüksek voltajlı akü, şarj istasyonlarında maksimum 2 saatte ve ev tipi prizlerde maksimum 4 saatte şarj edilir. Gereken enerjinin kullanılabilirliğini iyileştirmek için sürüş sırasında reküperasyon yoluyla şarj edilir. Özellikle verimli sürüş için veya örneğin sollama manevralarında takviye fonksiyonunun ekstra tork desteği için.

EQ Power tahrikini anlayın


EQ Power tahrikini keşfedin.

Elektrik ve benzinli motor kombinasyonu, tamamen yeni bir sürüş deneyimi sunuyor. EQ Power tahrikinin bağımsız tahrik bileşenleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

EQ Power tahrikini anlayın


EQ Power tahrikini keşfedin.

Elektrik ve benzinli motor kombinasyonu, tamamen yeni bir sürüş deneyimi sunuyor. EQ Power tahrikinin bağımsız tahrik bileşenleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

Mercedes-Benz EQ Power: Plug-in hibrit tahrik.

Şarj soketi

Yüksek voltajlı lityum-iyon akü, arka tamponda sağda bulunan şarj soketi üzerinden harici olarak şarj edilebilir.

Akıllı On-Board şarj sistemi sayesinde aküyü bir duvar tipi şarj ünitesinde, ev kullanımına uygun bir prizde veya her geçen gün sayısı artan kamusal şarj alanlarında şarj edebilirsiniz.

Lityum-iyon yüksek voltajlı akü

Tam şarjlı bir akü, modele bağlı olarak 30 km'nin üzerinde tamamen elektrikle
ve böylece lokal olarak emisyonsuz sürüşe olanak sağlar.

E-makine dahil hibrit şanzıman

Standart 9 vitesli otomatik 9G-TRONIC'in hibrit kafasında, elektrik motoru ve ek bir ayırma bağlantısı, içten yanmalı motor ile elektrik motoru arasına tamamen entegre edilmiştir.

İçten yanmalı motor

Modele göre dört veya altı silindirli benzinli motor, hibrit modülü ve çeşitli güç seviyelerinde aküler ile kombine edilmiştir.

İçten yanmalı motor gücü, ihtiyaç durumunda, örneğin ivmelenme sırasında performansta ekstra artış için elektrikli motor tarafından desteklenir. Sonuç, istenen sürüş performansının, sürüş keyfinin ve konforun mümkün olan en düşük tüketim ve en düşük emisyon ile birlikte sağlanmasıdır.

Reküperatif fren sistemi

Reküperasyon, itiş ve frenleme evrelerinde enerji geri kazanımına olanak sağlamaktadır.

Hibrit tahriğinde tüketimin azaltılması açısından en büyük potansiyel, itiş ve frenleme evrelerinde enerji geri dönüşümünün maksimum seviyeye getirilmesinde yatmaktadır. Fren pedalına bastığınızda öncelikle E-makine yavaşlamayı uygular ve bu sırada alternatör olarak çalışır.

E-Serisi 350 e'nin karma test evresinde akım tüketimi: 14,0-11,5 kWh/100 km<p>Gerçek sürüş koşullarında, sertifikalı norm değerlerine göre sapmalar ortaya çıkabilir. Gerçek değerleri kişisel sürüş tarzı, çevre ve yol durumu gibi çeşitli faktörler etkilemektedir.</p>; karma yakıt tüketimi: 2,5-2,1 l/100 km<p>Gerçek sürüş koşullarında, sertifikalı norm değerlerine göre sapmalar ortaya çıkabilir. Gerçek değerleri kişisel sürüş tarzı, çevre ve yol durumu gibi çeşitli faktörler etkilemektedir.</p>; karma CO2 emisyonları: 57-49 g/km<p>Yakıt tüketimi ve CO2 emisyonları ile ilgili verilen değerler, öngörülen ölçme yöntemine (§ 2 Nrn.5, 6, 6a Pkw-EnVKV yönetmeliğinin geçerli olan metnine) göre belirlenmiştir. Bilgiler, münferit bir araç ile ilgili olmayıp, bir teklifin parçası değildir; sadece çeşitli araç tipleri arasında karşılaştırma yapma amacına hizmet ederler.</p>.


Mühendislik ruhu ile yüklü.

EQ Power aracın sürüşünü yalnızca daha verimli değil, aynı zamanda daha konforlu hale getiren yenilikçi fonksiyonları keşfedin.


Mühendislik ruhu ile yüklü.

EQ Power aracın sürüşünü yalnızca daha verimli değil, aynı zamanda daha konforlu hale getiren yenilikçi fonksiyonları keşfedin.

Sürüş programları


Plug-in hibritteki sürüş programları.

Konforlu, özellikle verimli veya sportif: Araca göre beş sürüş programı seçilebilir. Örneğin C-Serisi 350 e Sedanda<p>C-Serisi 350 e Sedanın karma test evresinde akım tüketimi: 13,2-11,0 kWh/100km[2]; karma yakıt tüketimi: 2,4-2,1 l/100 km[2]; karma CO2 emisyonları: 54-48 g/km[3].<br /></p><p> </p><p>[2] Nominal güç ve nominal tork ile ilgili 595/2009 (AT) talimatının geçerli olan metnine göre veriler.<br /> <br />[3] Yeni otomobillerin resmi yakıt tüketimi ve resmi spesifik CO2 emisyonları hakkında ayrıntılı bilgiler tüm satış noktalarından ve DAT Deutschen Automobil Treuhand GmbH'dan (www.dat.de) ücretsiz olarak temin edilebilen "Yeni otomobillerin yakıt tüketimi, CO2 emisyonları ve akım tüketimi ile ilgili kılavuz"dan öğrenilebilir.</p>:

Sürüş programları


Plug-in hibritteki sürüş programları.

Konforlu, özellikle verimli veya sportif: Araca göre beş sürüş programı seçilebilir. Örneğin C-Serisi 350 e Sedanda<p>C-Serisi 350 e Sedanın karma test evresinde akım tüketimi: 13,2-11,0 kWh/100km[2]; karma yakıt tüketimi: 2,4-2,1 l/100 km[2]; karma CO2 emisyonları: 54-48 g/km[3].<br /></p><p> </p><p>[2] Nominal güç ve nominal tork ile ilgili 595/2009 (AT) talimatının geçerli olan metnine göre veriler.<br /> <br />[3] Yeni otomobillerin resmi yakıt tüketimi ve resmi spesifik CO2 emisyonları hakkında ayrıntılı bilgiler tüm satış noktalarından ve DAT Deutschen Automobil Treuhand GmbH'dan (www.dat.de) ücretsiz olarak temin edilebilen "Yeni otomobillerin yakıt tüketimi, CO2 emisyonları ve akım tüketimi ile ilgili kılavuz"dan öğrenilebilir.</p>:

Sürüş programı C (konfor):

Standart ayar, dengeli ve tüketimi optimize edilmiş "Konfor" modudur.

Sürüş programı S (Sport):

Direksiyon ve yürüyen aksamın sportif ve daha sert bir koordinasyonu ile daha fazla çeviklik ve dinamizm (AIRMATIC'te), daha spontan gaz tepkisi ve değiştirilmiş çalışma zamanı noktaları (7G-TRONIC PLUS'ta).

Sürüş programı S+ (Sport Plus):

"Sport Plus" modunda, AIRMATIC ile birlikte sportiflik daha da arttırılır. Yürüyen aksam ve tahrik aksamı daha da dinamik ayarlanır; ECO Start-Stop fonksiyonu devreden çıkarılır.

Sürüş programı E (ekonomi):

Motorun rahat tepki tutumu, daha erken çalışma zamanı noktaları (7G-TRONIC PLUS'ta) ve değiştirilmiş koltuk ısıtması, arka cam ısıtması ve klima tertibatı performansı sayesinde mümkün olan en düşük yakıt tüketimine yönelik tasarım. Hibrit teknolojisi ile birlikte program "Tahriksiz seyir" ve "Tahriksiz seyir+" modunu destekler: Sürücü ayağını gazdan çektiğinde araç kendi hareket enerjisini kullanır ve yolda yakıt tasarrufu sağlayarak süzülür.

Sürüş programı I (Individual):

Sürücüye, verimli, konforlu ve sportif olmak üzere direksiyon, tahrik aksamı ve yürüyen aksamda tamamen isteğine göre değişiklik yapma olanağı sunar. Seçim, ana ünitedeki yapılandırma yoluyla basit ve rahat bir şekilde gerçekleşir.

Aynı zamanda önceden yapılandırılmış sürüş programlarında, örneğin ECO Start-Stop fonksiyonu veya araç seviyesi ayarı gibi bağımsız parametreler kişisel olarak ayarlanabilir. Sürüş programının sonradan değiştirilmesi, söz konusu mod için kaydedilen ayarları tekrar oluşturur.

Kullanım türleri


Plug-in hibrit çalışma modu.

Kullanım türleri


Plug-in hibrit çalışma modu.

Seçilen çalışma modu Plug-in hibrit kombine göstergesinde gösterilir.

Akıllı tahrik yöntemi, enerji ve menzili mümkün olduğu kadar verimli kullanmak için içten yanmalı motor ve e-makinenin ideal kombinasyonunu otomatik olarak seçer. Ancak isterseniz kullanım türleri arasında kendiniz de seçim yapabilirsiniz.

Sürüş programına göre dört çalışma modu mevcuttur:

Hibrit: Elektrikle sürüş, Boost ve reküperasyon gibi tüm hibrit fonksiyonları mevcuttur ve sürüş durumuna ve sürüş mesafesine bağlı olarak otomatik biçimde optimal tüketimle kullanılır.

E-MODE (e modu): örneğin şehir içinde veya lityum-iyon yüksek voltajlı akünün kalan mesafe için yeterli oranda şarja sahip olması halinde sadece elektrikle sürüş kullanılır.

E-SAVE (e tasarruf): sonraki tamamen elektrikli sürüş için lityum-iyon yüksek voltajlı akünün şarj seviyesi korunur. Elektrikli işletim bu nedenle sadece sınırlı biçimde mevcuttur.

CHARGE (şarj): lityum-iyon yüksek voltajlı akünün sürüş sırasında içten yanmalı motor tarafından şarj edilmesini sağlar. Bu sırada elektrikli işletim mümkün değildir.

Güzergah bazlı çalışma stratejisi


Yoldayken ileriyi görün.

Güzergah bazlı çalışma stratejisi


Yoldayken ileriyi görün.

Güzergah bazlı çalışma stratejisi, en verimli sürüş tarzında sizi kapsamlı şekilde ve aynı zamanda fark edilmeden destekler. COMAND Online navigasyon sistemi verilerini kullanarak sizi farklı çalışma modlarının optimal sıralaması konusunda seçim yapmaktan kurtarır. Hedef girildiğinde lityum-iyon yüksek voltajlı akünün şarj edilmesi ve şarj boşalımına, enerjinin optimal kullanımı açısından tüm yol boyunca kumanda edilir.

Bu şekilde, örneğin dur-kalk sırasında verimli ve sıklıkla elektrikli sürüş yapabilmek için şehirlere mümkün olduğu kadar dolu akü ile ulaşmanızı sağlar. Şehir dışındayken ise güzergah bazlı çalışma stratejisinin, lityum-iyon yüksek voltajlı akünün şarj seviyesini yolun kalan kısmına göre optimal şekilde ayarlamasına olanak sağlar.

Dokunsal aktif gaz pedalı


Hissedilir şekilde daha verimli sürüş.

Dokunsal aktif gaz pedalı


Hissedilir şekilde daha verimli sürüş.

Dokunsal aktif gaz pedalı çalışma modu değiştirmeyi kolaylaştırır: E-MODE'da elektrikli sürüşte gaz pedalında bir basınç noktası hissettiğinizde mevcut elektrikli sürüş performansını maksimuma çıkarmışsınız demektir. Gaz vermeye devam ettiğinizde içten yanmalı motor devreye girer. ECO Assistent, çift darbeli sinyal ile içten yanmalı motorun kapatılması için somut sürüş durumunda ayağınızı gaz pedalından çekmeniz gerektiğini bildirir.

Reküperasyon ve normal seyir


Fren yapan enerji kazanır.

Reküperasyon sayesinde daha fazla elektrikli menzil: Gaz kesme (tahriksiz ilerleme işletimi) ve frenlemeden kaynaklı yavaşlamada, elektrik motoru alternatör olarak çalışır ve tekerleklerde frenleme torku oluşur. Bu sırada kazanılan elektrik enerjisi tekrar aküye gelir ve böylece şarj seviyesi yükselir.

Reküperasyon ve normal seyir


Fren yapan enerji kazanır.

Reküperasyon sayesinde daha fazla elektrikli menzil: Gaz kesme (tahriksiz ilerleme işletimi) ve frenlemeden kaynaklı yavaşlamada, elektrik motoru alternatör olarak çalışır ve tekerleklerde frenleme torku oluşur. Bu sırada kazanılan elektrik enerjisi tekrar aküye gelir ve böylece şarj seviyesi yükselir.

Şu dört reküperasyon kademesi seçilebilir:

D+: Normal seyir, reküperasyon yok
D: Orta kademe reküperasyon
D–: Yüksek reküperasyon
DAuto: Trafik durumuna bağlı reküperasyon

Daha fazla enerji kazanmak için motor normal seyir sırasında tamamen kapatılır ve bağı kesilir. Araç, içten yanmalı motorun sürükleme kaybı olmadan ilerler.

Medya ekranında Plug-in hibrit aracın içerisindeki enerji akışı gösterilir.

Radar destekli reküperatif fren sisteminin özel donanımı çok daha etkili bir enerji geri kazanımı sağlayarak menzili büyütür. Sistem, reküperasyonu ve böylece frenleme etkisini duruma göre arttırmak veya sıfıra düşürmek üzere COLLISION PREVENTION ASSIST PLUS'ın radar sensör sisteminin verilerinden faydalanır.